Konfucijus- kinų pedagogikos pradininkas, filosofas. Kinų filosofija nuo pat pradžios linksta į praktiką, į gyvenimą, jos problemos sukasi gyvenimiškame rate, jos tikslas- formuoti gyvenimą, o ne panaudoti jį gyvenimo atžvilgiu transcendentiniam tikslui.
Kinai mąsto abstrakčių sąvokų simboliais, tačiau jie subtiliai perpranta ir jausminį tokių simbolių poveikį. Simbolinis mąstymas, savotiškai jungiantis abstraktumą ir akivaizdumą, sudaro prielaidas polinkiui tuo pačiu simboliu aprėpti įvairius dalykus, kurie mums tam tikru atžvilgiu atrodo artimi, palyginami- kūrybiškumą, dangų ir tėvą, pastojimą, žemę, motiną arba švelnumą ir vėją, linksmumą ir ežerą, prarają ir vandenį- ir juose įžvelgti “tą pačią” bendrą esmę.
KONFUCIJAUS FILOSOFIJA
Konfucijus (Kung Dzė; 551-479 m.pr.Kr.) buvo liaudies auklėtojas, valdovų patarėjas, ministras,tačiau jo paties gyvenimas nebuvo ištisai laimingas. Sulaukęs penkiolikos metų jis pradeda rimtai mokytis ir mokosi iki gyvenimo pabaigos. Jis pasižymėjo nepaprastu smalsumu, darbštumu, užsibrėžto tikslo siekimu. Savikritiškumas ir kuklumas- tai būdingiausi jo charakterio bruožai.
Dėl įgimtų gabumų ir pavydėtino atkaklumo Konfucijus greitai išgarsėja savo fenomenalia erudicija, mąstysenos originalumu. Anksti pradėjęs pedagoginę veiklą, trisdešimtaisiais savo gyvenimo metais jis įkuria pirmąją iš mums žinomų pasaulyje privačių filosofijos mokyklų, kurios šlovė ir įtaka greitai peržengia Lu karalystės ribas.
Konfucijaus filosofija- tai didingos idealizuotos praeities aukštinimo filosofija. Svarbiausia Konfucijaus nuostata slypi ne naujo kūrime, o siekime perteikti ateities kartoms geriausiais praeities tradicijas. Konfucijus kinų kultūroje ir mąstysenoje ne tik suformuoja stabilų išaukštintos praeities kultą, tačiau ir orientuoja idealios kultūros, mąstysenos, etikos, politikos, estetikos, meno ir valstybės modelius į didingą praeitį.
Konfucijus gilinasi į antropologinę, etinę, estetinę problematiką. Jį labiausiai domina žmogus kaip socialinė esybė, jo humanitarinė, estetinė kultūra, sąžinė, dorybė, trūkumai, elgesio motyvacija.
Konfucijus pirmasis pasaulinės filosofijos istorijoje pradėjo nuosekliai tyrinėti žmogų kaip veiklią, kūrybingą, o kartu ir socialinę esybę. Jis aukština šviesaus, humaniško žmogaus idealą, asmenybės, kuri, siekdama įprasminti autentišką gyvenimo kelią tao, vadovaujasi aukštais moralės principais.
Humaniškumas. Svarbiausia Konfucijaus antropologinės filosofijos kategorija yra jen, t.y.humaniškumas asmenybės santykiuose su kitais visuomenės subjektais. Žmogiškojo gyvenimo...
Šį darbą sudaro 1587 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!