Rašiniai

Koks yra individo ir visuomenės santykis?

10   (1 atsiliepimai)
Koks yra individo ir visuomenės santykis? 1 puslapis
Koks yra individo ir visuomenės santykis? 2 puslapis
Koks yra individo ir visuomenės santykis? 3 puslapis
Koks yra individo ir visuomenės santykis? 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Visuomenė dažnai laikosi jai primestais normomis ir kritikuoja žmogų, kuris galvoja kitaip negu kiti, elgėsi pagal savo teįsiklės. Užtat, galima teigti, kad individo ir visuomenės santykis yra absurdiškas, nes visuomenė nori sutapatinti žmonių mąstymą. Kas tai yra absurdas? Absurdas tai beprasmybė, kas prieštarauja logikai ir sveikam protui, prieštaringas teiginys arba reiškinys. Dažnai absurdą galima pamatyti kai žmogus nori išeiti iš dekoracijų pasaulio ir būti savimi, būti laisvam. Todėl noriu pasakyti koks yra individo santykis su visuomene.
Galima teigti, kad individas jaučiasi svetimas visuomenei. Dažnai atsitinka taip, kad žmogus gali mąstyti kitaip nei visi. Jis nėra dėl to kaltas, bet tampa svetimas visiems. Visuomenė, prisidengusi aukštais idealais, reikalauja, kad individas laikytųsi susitartų normų ir taisyklių. Kitu atveju žmogus bus atstumtas, išjuoktas ar kokiu nors būdu nubaustas. Tokia situacija yra absurdiška. Būtent individo protestavimą prieš visuomenės primestas normas paaiškina egzistencializmo sąvoka ,,absurdas“. Patekęs į absurdą žmogus pradeda maištauti prieš veidmainišką visuomenę. Maištas – tai nesitaikstymas su absurdu, teisingumo siekis. Pasak A. Kamiu : „Maištas gimsta pamačius tai, kas yra beprotiška, iš pasipriešinimo neteisybei ir tam, kas nepateisinama“ Maištaudamas individas tampa dvasiškai stipresnis ir laisvesnis. Individas, kuris suvokia visuomenės primestų normų absurdą, yra vaizduojamas prancūzų rašytojo, egzistencializmo filosofo, Nobelio literatūros premijos laureato Albero Kamiu romane „Svetimas“. Pagrindinis romano veikėjas Merso yra svetimas visuomenei. Tokią jo būsena išprovokuoja visuomenės abejingumas individui. Merso suvokia, kad visuomenė yra prisidengusi aukštais idealais ir baudžia už tai, kad jis yra kitoks. Merso teisme yra baudžiamas dėl dalykų, kurie nėra susiję su byla. Akcentuojamas jo elgesys motinos laidotuvėse. Jis neverkė prie motinos karsto, rūkė, gėrė kavą, kitą dieną po laidotuvių maudėsi jūroje su Mari. Jis elgėsi abejingai, todėl visuomenė, kurią įkūniją teismas ir teisėjai, pasmerkia ir nuteisia jį ne tiek už arabo nužudymą, kiek už visiems priimtų elgesio normų nepaisymą. Merso, kaip absurdo žmogus renkasi sunkų tiesos kelią, atsisako meluoti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1904 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
ODT failas (.odt)
Apimtis
4 psl., (1904 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 4 psl., (1904 ž.)
  • ODT failas 18 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt