Biomedicininės diagnostikos specialybės II k. studentė.
Darbo vadovė: dėst.
Refleksijai pasirinkau A. Maceinos knygos „Raštai“ fragmento „Antikristinės dvasios ženklai“ ištrauką „Savimeilė“. A. Maceina vienas žymiausių Lietuvos filosofų, egzistavęs XXa. Tai pirmasis žmogus, filosofavęs lietuviškai, analizavęs lietuvių filosofijos perspektyvas ir ydas, kūręs lietuviškus filosofijos terminus. Jis aprėpė ir analizavo gana nemažai sričių – pedagogiką, filosofiją, kultūrą, religiją, dėjo tautiškumo pamatus. Filosofuodamas A. Maceina mėgsta remtis į religiją, todėl jo kūriniuose kiekviena iškeliama problema įvertinama ir iš religinės pusės. Šiame skyriuje autorius bando paaiškinti kas yra meilė ir savimeilė, kuo tai skiriasi, ar savimeilė suteikia pilnatvės jausmą, ką reiškia būti savimyla, ar savimeilė yra didžiausia žmogaus pagunda. Jo manymu, savimeilė atsuka žmogaus žvilgsnį nuo būties į save patį. Keliamos problemos ir ši tema yra aktuali ir svarbi šių dienų visuomenei.
Visų pirma, autoriui kyla klausimas kas yra savimeilė. A. Maceina aiškina, kad savimeilė yra posūkis nebūties linkui. Jis pateikia tokį pavyzdį, kaip antikristo ir velnio nemeilę Dievui ir žmonėms. Galiausiai prieinama išvada, kad meilė iš esmės yra jėga būties linkui, tai žvilgsnis tolyn nuo savęs, Dievo pagrindas. Autorius teigia, jog svarbiausia ne tai, kad savimeilė yra nesirūpinimas kitais, bet tai, ne kas kita kaip visuotinis paneigimas, savimyla pasidaro uždaras, jis nebebūna drauge, jis būna vienišas. Pritariu šiai minčiai ir visiškai palaikau autoriaus požiūrį, nes savimeilė tampa vienišumo kalėjimu, tai nusigrįžimas nuo Dievo, Jo paveikslo suardymas, Jo kūrybos paneigimas ir tuo pačiu bedieviškas veiksmas, nes Dievas skatina mylėti. Savimeilė yra didžiausia žmogaus pagunda, kuri gali slėptis po teisingumu, gerais darbais, net po malda. Tekste pateiktame pavyzdyje, antikristo savimeilė ir nemeilė Dievui taip pat keliama problema: jei antikristas mokėjo atskirti gėrį, globoti, kurti, buvo skaistus, susilaikąs, geradaris, uolus kitiems patarnauti bei padėti, kodėl jis laikomas velnio bendrininku? Tokiu autoriaus pateiktu pavyzdžiu galima interpretuoti, kad antikristas nemylėjo nei Dievo, nei artimo ir tokiu būdu sulaužė patį didžiausią įsakymą,...
Šį darbą sudaro 679 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!