8. Klasicizmo laikotarpio keramika............................................................................... 10
9. Išvados...................................................................................................................... 11
10. Literatūra................................................................................................................... 12
Įvadas
Viena iš ryškiausių taikomosios dailės šakų yra keramika. Tai - degti dirbiniai ir medžiagos iš molio arba kitų mineralinių medžiagų; tų dirbinių ir medžiagų gamyba. Keramikos gamyba susideda iš žaliavos parengimo, formavimo, džiovinimo ir degimo. Formuojama plastiškuoju, pusiau sausu ar sausuoju ir liejimo būdu.
Pasirinkau rašyti referatą apie keramiką, nes esu susidomėjusi šia šaka, kuri viduramžių Lietuvoje buvo vienas iš svarbiausių amatų. Turiu savo suvenyrų kolekcijoje ir keletą darbų, kuriuos kūriau su džiaugsmu, noru ir užsidegimu. Ir tikrai gera girdėti apie jaunimą, besijungiantį į keramikų gretas, kurių įvairiausi darbai, kaip ąsočiai, servizai kavai, vazonėliai, įvairios paskirties vazelės, lėkštės, peleninės, žvakidės ir kiti buičiai reikalingi daiktai pasižymi formų paprastumu, tuo pačiu unikalumu, puošimo saikingumu išlaiko savo estetinę vertę.
Referate plačiau papasakosiu apie šią šią šaką, jos reikalingumą ir jos elementus ankstyvuoju, Renesanso, Baroko, Klasicizmo laikotarpiu, taip pat apie keramiką Lietuvoje įvairiais laikotarpiais, jos tipus, istoriją ir nūdieną, technologiją, puošybą, žymiausius keramikus, jų ugdymą ir pateiksiu įvairios mane sudominusios medžiagos, kuri, manau, man bus naudinga ateityje.
Keramikos lipdymo pradžia
Narvos kultūros keramika. Pietų Europoje keramika atsirado neolite, dažniausiai kartu su žemdirbyste ir pirmaisiais prijaukintais gyvuliais 6000 m. pr. Kr.
Seniausios puodų formos žinomos jau medžiotojų, žvejų ir rankiotojų visuomenėse – žmogui visada reikėjo kokio nors indo skysčiams laikyti. Juos tada atstojo medžio žievė, gyvūno oda, išskobtas storažievis vaisius.
Pirmieji indai Rytų Baltijos regione dėl klimato ypatybių greičiausiai buvo maišai iš žvėrių odos. Neolito pradžioje seniausieji Narvos ir Nemuno kultūrų žmonių lipdyti puodai yra smailiadugniai. Rytiniame Baltijos regione puodai pradėti lipdyti apie 4500 m. pr. Kr. Jų gamybai naudotas vietinis molis. Darant kietus, patvarius indus, iš molio reikėjo pašalinti vandenį. Tam reikia 450 – 700 laipsnių degimo temperatūros, kurią neolito laikų gyventojai jau sugebėjo pasiekti primityviose gyvenviečių laužavietėse.
Molis liesintas smėlio, grūstų kriauklelių, grūsto granito ar smulkintomis augalų priemaišomis. Pastarosios dažnai išdegdavo,...
Šį darbą sudaro 2787 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!