Gerovė – 1) organizuota socialinių paslaugų ir institucijų sistema, sukurta padėti individams ir grupėms pasiekti patenkinamus gyvenimo, sveikatos ir asmeninių bei socialinių ryšių standartus, kurie leistų jiems išplėtoti visus gebėjimus ir pagerintų jų gyvenimo kokybę atsižvelgiant į jų šeimų ir bendruomenės poreikius.; 2) žmonių materialinio ir dvasinio turtingumo būklė.; 3) Gerovė - gera sveikatos būklė ir aprūpintas gyvenimas; grupės ar visuomenės geros (pirmiausia materialinės) padėties palaikymas, ypač įstatymais ir socialinio pobūdžio priemonėmis.
Gerovės ekonomika - ekonomikos šaka, nagrinėjanti būdus, kuriais siektina socialinė ir ekonominė gerovė taikant specifines ekonominės politikos priemones.
Gerovės valstybė, visuotinės gerovės valstybė, socialinės gerovės valstybė - valstybė, kurioje rūpinamasi visapusiška gyventojų apsauga, įskaitant valstybės išmokas bei paslaugas, ir laiduojama žmonių gerovė.
Rinkos mainai remiasi individuacijos principu - gėrybę gauna tas, kuris moka jos kainą. Tačiau, kaip teigia ‘viešųjų gėrybių’ argumentas, yra gėrybių, kurios negali būti tiekiamos ir naudojamos pagal šį individuacijos principą. Yra vadinamos viešosios (kolektyvinės) gėrybės, kurios pasižymi nedalumu: tiekiant tokią gėrybę vieniems jos neįmanoma netiekti ir kitiems; neįmanoma ją tiekti išimtinai tiems, kurie už ją moka. Tad viešoji gėrybė yra visiems (arba niekam) tenkanti vieninė, nedaloma gėrybė (paslauga). Standartiniais tokių gėrybių pavyzdžiais laikoma nacionalinė gynyba, policija bei teisėsauga; dažnai - plentai, švyturiai, nacionaliniai parkai, antiepideminės paslaugos ir t.t.
Vartotojų aprūpinimas visuomeninėmis gėrybėmis yra labai svarbi valstybės funkcija ekonomikoje. Demokratinėse valstybėse aprūpinimo visuomeninėmis gėrybėmis problema sprendžiama rinkimų į valdžią metu. Įvairios partijos siūlo skirtingas visuomeninių gėrybių finansavimo programas, kartu pateikdamos ir savo pasiūlymus apie tai, kokiu būdu bus surinktos lėšos šioms valstybės išlaidoms. Kiekvienas šalies pilietis gali nuspręsti, kiek ir kokių mokesčių jis pasiryžęs mokėti į valstybės biudžetą, tikėdamasis tam tikros visuomeninių gėrybių apimties ir struktūros, ir pasirinkti tokią partiją vyriausybėje, kurios programa jam šiuo požiūriu labiausiai priimtina.
Visuomeninėmis gėrybėmis galime laikyti gamtos apsaugą, šalies gynybą, policiją. Šios gėrybės vartojamos bendrai ir teikia naudą visiems visuomenės nariams. Gėrybės, reikalingos įvairiems poreikiams...
Šį darbą sudaro 2095 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!