Pokyčių laikotarpiu, pereinant iš planinės ekonomikos į rinkos sąlygas, kai kurių įmonių vadovai ėmė nebetikėti planavimo svarba ir pasinėrė į rinkos gyvenimą, neturėdami ilgalaikių tikslų. Natūralu, kad daugelis tokių įmonių sužlugo, nesugebėjusios numatyti ir prisitaikyti prie rinkos pokyčių. Palaipsniui susiklosčius rinkos santykiams, mažai kam bekyla klausimas, ar reikia planuoti veiklą. Juk, norint pasiekti tikslą, pirmiausia reikia jį turėti. Klausimas krypsta kitomis linkmėmis. Kokiam laikotarpiui planuoti? Kokius išorinius ir vidinius pokyčius įvertinti? Kiek detali turėtų būti veiklos planų finansinė išraiška?
Planavimas - tai vadybos funkcija, skirta organizacijos ateities ištekliams, veiklos programai bei jos rezultatams numatyti, siekiant organizacijos tikslų, Planavimo funkcija derina tarpusavyje ir nukreipia bendram tikslui skirtingų laiko perspektyvų tikslus, taip pat - skirtingų veikų užduotis bei išteklius. Išsivysčiusios rinkos šalyse skirtingų įmonių vadovai savitai įgyvendina planavimo funkciją. Tačiau yra ir bendrumų - valdymo apskaitos skyriai teikia planuotojams reikiamos kiekybinės informacijos. Kuo tiksliau planas bus išreikštas kiekybiniais rodikliais, tuo aiškesnės bus atsakingų centrų užduotys, tuo lengviau bus stebėti plano įvykdymo sėkmę, t.y. įgyvendinti ne mažiau svarbią vadybos funkciją- kontrolę.
Kontrolė — tai vadybos funkcija, kuri stebi, ar aktualioji organizacijos veikla vyksta pagal parengtą planą, perspėja apie nukrypimus.
Efektyvios kontrolės pagrindas - pagrįstas planas. Antra vertus, planavimas bus bereikšmis, jei nebus kontroliuojamas jo vykdymas. Kontrolė įgyvendinama, palyginus aktualios veiklos rezultatus su tais, kurių buvo tikėtasi planuose.
Jei pažvelgsime į įmonę kaip į valdomą, sistemą, tai įsitikinsime, jog įmonė yra valdoma tuomet, kai joje egzistuoja:
• planavimas - numatantis įėjimą (išorimus veiksnius);
• valdymas - veikiantis procesą (vidinius veiksnius) pagal planą;
• kontrolė - matuojanti veiklą;
planavimo ir kontrolės sąveika, užtikrinanti aktualiosios veiklos ir planų grįžtamąjį ryšį.
Kodėl svarbus įmonės planų ir aktualios veiklos rezultatų grįžtamasis ryšys? Planai visuomet slepia tam tikrą netikrumą ir riziką, nes ateities neįmanoma numatyti tiksliai. Iš tikrųjų veiklą gali nulemti daug nenumatytų veiksnių, todėl patys planai taip pat turi būti koreguojami, atsižvelgiant į šių veiksnių įtaką.
Kas užtikrina...
Šį darbą sudaro 5588 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!