5.2.1. pav. Biudžeto deficito įtaka palūkanų normai 19
6.1.1 pav. Struktūrinis ir ciklinis deficitas 26
7.1. pav. Biudžeto deficitas, išlaidos, valstybinės pajamos 26
ĮVADAS
Pasaulyje nėra tokios valstybės, kurios vyriausybei nerūpėtų šalies reikalai. Išsivysčiusiose šalyse biudžetas yra pagrindinė trumpalaikio (metinio) planavimo forma. Svarbiausi biudžeto formavimo klausimai, žinoma, susiję su pajamų ir išlaidų santykio reguliavimu. Valstybės politika šioje srityje ekonominėje literatūroje, skirtoje makroekonominėms problemoms, paprastai vadinama fiskaline.
Fiskalinei politikai priskiriami įvairiausi šalies ekonominį gyvenimą sąlygojantys klausimai, tokie kaip valstybės išlaidų problemos, pajamų surinkimas, valstybės skola ir valstybės turto valdymas. Neperdedant, gyvybiškai svarbu Lietuvos ateičiai, visam jos ekonominiam ir socialiniam vystimuisi pasirinkti tinkamą fiskalinę politiką ir jos realizavimo būdus. Todėl sprendimai fiskalinės politikos srityje yra sudėtingi ir reikalauja didelės atsakomybės.
Temos aktualumas:
Šią temą pasirinkome dėl to, kad valstybės biudžetas ir jo deficito problema yra svarbi ne tik mūsų šaliai, bet ir kitoms, nes dabartiniu metu pasaulyje nėra valstybės, kuri vienais ar kitais savo istorinės raidos laikotarpiais nebūtų susidūrusi su biudžeto deficito problema. Taip pat valstybės biudžeto svarba yra didelė visai šalies ekonomikai ir kiekvienam jos gyventojui. Nuo valstybės biudžeto padėties priklauso jos piliečių gerovė bei galimybė dalyvauti šalies ekonominiame gyvenime.
Darbo tikslas yra atskleisti ir išanalizuoti valstybės biudžetą ir jo deficito problemą.
Uždaviniai:
• Visų pirma – išsiaiškinti kas yra biudžetas, koks jo tikslas bei kaip jis formuojamas.
• Taip pat – atskleisti Lietuvo biudžeto sudarymo tvarką, jos sudedamąsias dalis ir palyginti dviejų pastarųjų metų biudžetus.
• Išsiaiškinti biudžeto deficito esmę ir susipažinti su biudžeto deficito keliamomis problemomis, bei jų daroma įtaka valstybės ekonominiam gyvenimui.
• Bei išskirti biudžeto subalansavimo būtinumą bei jo sudarymo principus.
1. Fiskalinė arba biudžeto politika
1.1. Fiskalinės politikos esmė ir tikslai
Fiskalinė politika – tai biudžeto pajamų ir išlaidų formavimo principai ir praktika, kuri įgyvendinama keičiant vyriausybės išlaidų ir mokesčių lygį (1, p. 252).
Pagrindinis fiskalinės politikos tikslas yra nedarbo arba infliacijos panaikinimas. Kai egzistuoja nuosmukis (paklausos sumažėjimas), reikalinga ekspansinė (ekonominės plėtros) fiskalinė...
Šį darbą sudaro 8907 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!