Konspektai

Kalbos prigimtis

10   (2 atsiliepimai)
Kalbos prigimtis 1 puslapis
Kalbos prigimtis 2 puslapis
Kalbos prigimtis 3 puslapis
Kalbos prigimtis 4 puslapis
Kalbos prigimtis 5 puslapis
Kalbos prigimtis 6 puslapis
Kalbos prigimtis 7 puslapis
Kalbos prigimtis 8 puslapis
Kalbos prigimtis 9 puslapis
Kalbos prigimtis 10 puslapis
Kalbos prigimtis 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kalbos prigimtis ir funkcijos. Viduramžiais visose protinės veiklos srityse viešpataujant religijai, labiausiai buvo paplitęs biblinis kalbos prigimties aiškinimas, pagal kurį kalba esanti dievybės duota žmonėms dovana. XIXa.pirmojoje pusėje bei viduryje, įsigalėjus materialistiniam-mechanistiniam pasaulio suvokimui ir išaugus gamtos mokslams, kalbą imta laikyti biologiniu reiškiniu. Vėliau, XIXa. antrojoje pusėje, vyravo pažiūra, kad kalba esanti psichinis reiškinys , atskiro individo dvasinės kūrybos vaisius. Nuo XXa. pradžios, ėmė labiau ryškėti visuomeninė kalbos prigimtis. Kalba sukuriama visuomenės, tarnauja visuomenės poreikiams ir plėtojasi glaudžiai susijusi su visuomenės gyvenimo raida. Svarbiausioji kalbos funkcija – komunikacinė, t.y. būti žmonių tarpusavio bendravimo, susižinojimo priemone. Žinoma, kalba, nors ir būdama svarbiausioji, vis dėlto nėra vienintelė bendravimo ir informacijos perteikimo priemonė. Tam tikrais atvejais šiam tikslui žmonės pasigauna gestų, mimikos, piešinių, įvairių signalizacijos ženklų. Su komunikacine yra susijusi ir antra labai svarbi kalbos funkcija – ekspresinė, leidžianti realizuoti taip būdingą žmogui norą išsakyti kitam ar kitiems savo mintis, jausmus, išgyvenimus, pasidalyti savo patyrimu, idėjomis, sumanymais ir t.t. Su komunikacine glaudžiai susijusi ir trečia svarbi kalbos funkcija – kogitacinė, arba mąstomoji. Su kalba žmonės formuoja savo mintis ne tik bendravime, bet ir įvairiapusėje savo materialinėje bei dvasinėje veikloje. 4-ta svarbi kalbos funkcija – tai gnoseologinė, arba pažintinė. Kalba padeda pažinti žmonėms tikrovę, perduoti iš kartos į kartą patyrimą, žinias, mokslo ir kultūros laimėjimus. 5-ta svarbi kalbos funkcija – įvardinamoji, arba nominatyvinė. Kalbos žodžiais pavadinami, įvardijami daiktai, reiškiniai, veiksmai, santykiai sąvokos ir kt. Be čia suminėtų pagrindinių kalbos funkcijų, išskiriama dar keletas antrinių funkcijų, iš kurių būdingesnės – estetinė ir reprezentacinė. Estetinė funkcija ryškiausiai atsiskleidžia tautosakoje ir beletristiniuose raštuose, kur kalbos priemonės panaudojamos meniniams vaizdams kurti. Reprezentacinės funkcijos esmę sudaro tai, kad kalboje atsispindi tam tikros visuomenės materiali ir dvasinė kultūra, todėl kalba yra savotiška tos visuomenės, tautos reprezentantė.
Kalba ir šneka. Šneka – tai konkrečiai realizuota kalba, tai individualus psichofizinis dvipusis procesas, kurio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 10134 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (10134 ž.)
Darbo duomenys
  • Kalbų studijų konspektas
  • 11 psl., (10134 ž.)
  • Word failas 213 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt