Rašiniai

Kaip ir Kodėl pasiketė šeimos samprata?

9.4   (3 atsiliepimai)
Kaip ir Kodėl pasiketė šeimos samprata? 1 puslapis
Kaip ir Kodėl pasiketė šeimos samprata? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šeima – tai svarbiausia žmogaus vertybė, giminystės ryšiais susieta žmonių grupė. Ją turėdami galima jaustis, kaip turėdami didžiausią turtą. Kiekvienais laikais žmonių požiūris į žodį šeima, vis labiau skirdavosi. Kitiems šis žodis reikšdavo daug, o kitiems tik paprastas žodis. Todėl norėčiau aptarti, kaip ir kodėl pakito šeimos samprata mūsų visuomenėje.
Dabartinė šeimos samprata skiriasi nuo ankstesnės, dėl pasikeitusių laikų. Kiekvienais laikais skirtingai žiūrima į šeimą, kitiems tai svarbiausia vertybė ir meilė, o kitiems tik santuoka. Požiūris į tai keičiasi. Bet visais laikais šeima buvo laikoma ir dviejų žmonių meilė, kurią aprašo XIX a.pab – XX a. pr. Jonas Biliūnas, Šis realizmo veikėjas, įsijaučiantis į kitų jausmus, parašęs lyrinę novelę „Liūdna pasaka“. Šioje jausmingoje, liūdnoje pasakoje, pasakojama apie dviejų žmonių meilę. „Jauni ir gražūs, abu mylėjo vienas antrą ir, susiėmę už rankų, ramiai ir drąsiai ėjo gyvenimo keliu.“ Jie nebuvo susituokė, bet vis tiek vienas kitą laikė šeima. Kai Petras išėjo ir nebegrįžo, Juozapota vis tiek jo ieškojo. Petras supranta, jog Juozapota dėl jo nerimauja ir jai labai skaudėtų širdį jeigu jis jai būtų pasakęs. Nenorėdamas jos skaudinti jis jai nesakė. Jie laikė vienas kitą šeima, nors ir nesusituokę, Petras nenorėjo jos skaudinti. Pastangos dėl šeimos ir nenorėjimas įskaudinti, nepasikeitė, išliko visais laikais, tačiau šiais laikais šeima laikoma – susituokę žmonės. Dabar šeimos samprata nuo senovės laikų skiriasi, tačiau yra ir panašumu.
Viena priežasčių, kodėl pakito šeimos samprata, yra visuomenės kaita ir, laikui bėgant, išnykusios senosios vertybės ir tradicijos. Anksčiau buvo puoselėjama šeima, buvo stengiamasi ją išsaugoti. Šatrijos Raganos kūrinyje „Sename dvare“ pasakojama apie XIXa. antrosios pusės Lietuvos dvarą. Mamatė viena iš dvaro gyventojų, atsidavusi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 590 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (590 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (590 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt