Rašiniai

Justinas Marcinkevičius „Mažvydas“

9.6   (2 atsiliepimai)
Justinas Marcinkevičius „Mažvydas“ 1 puslapis
Justinas Marcinkevičius „Mažvydas“ 2 puslapis
Justinas Marcinkevičius „Mažvydas“ 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Justinas Marcinkevičius Mažvydas . Justinas MArcinkevicius. Mažvydas.
Ištrauka

I scena. Ąžuolo sodinimas.
Scenoje kalbasi špitolninkai ir vargoninkas Milkus. Jie kalba apie jų kuriamą giesmę Martynui Mažvydui kaip visiem padedantį geradarį. Tuomet prasideda scena prie Ragainės bažnyčios. Ten, špitolninkai sodina ąžuolą, Mažvydas ateina prižiūrėti darbų, prašo, kad atsargiai ir krupščiai sodintų medį. Špitolninkai kalba apie tai, kodėl Mažvydas juos priėmė. Pagrindinis veikėjas teigia, kad iš pareigos, o ne iš meilės. Sako, kad jo tikra meilė už Nemuno, Lietuvoje. Tačiau jis ten grįžti negali. Špitolninkai prigalvoja burtų ir kerų, kad tik sodinamas ąžuolas geriau priiaugtų.
II scena. Darbai ir gyveniams klebonijoj.
Bažnyčios klebonija, Mažvydo kambarys. Mažvydas paprašo žmonos Benignos, kad sukviestų špitolninkus. Pagrindinis veikėjas jiem paskirsto ir aptaria darbus. Taip pat jis teiraujasi apie ąžuolo būklę. Benigna priekaištauja Mažvydui dėl jo dosnumo. Jai nepatinka, kad jis tiek daug visko išleidžia ant kitų, kai jų šeima patys turi skolų. Mažvydas papasakoja, kaip jis rūpinosi Benignos šeima, išleido jos seseris už vyrų, žemių davė broliam. Benigna papasakoja, kad Kristupas iš upės skenduolį ištraukė. Mažvydas pasikviečia Milkų ir papasakoja savo planus įsistiklinti langą į Nemuno t.y. Lietuvos pusę.
III scena. Tikėjimo klausimai.
Pas Mažvydą ateina Kristupas(Benignos brolis). Mažvydas teiraujasi apie skenduolį. Kristupas papasakoja, kad jis iš Lietuvos. Kristupas Mažvydą vadina tėvu. Tarp jų kyla diskusija apie Dievą ir tikėjimą. Tuo pat metu jie surašinėja išlaidas ir pajamas. Bekalbant apie Dievą, Mažvydas prieina prie išvados, kad Kristupas žino daugiau apie Dievą nei apie žmogų. Kristupas argumentuoja savo pozicija šventu raštu, Mažvydas ragina jį daugiau padėti ir mylėti žmones. Sako, kad žmogus yra nelaimingas, todėl ir vertas meilės. Klebonas paprašo, kad pakviestų skenduolį. Kristupas grįžta, sako tuoj jį atves, kad skenduolio vardas yra Kasparas ir šis siunčia Mažvydui žiedą. Mažvydas paprašo Kristupo perskaityti užrašą ant žiedo ir tuomet jis jį atpažįsta, prisimena savo buvusią meilę Mariją.
I scena. Spektaklis rotušėj.
Špitolninkai vėl kalba apie giesmės rašymą Mažvydui. Jie viso nori pridėti po...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1434 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1434 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (1434 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt