Analizės

Justinas Marcinkevičius „Mažvydas“ - ištraukos interpretacija

9.0   (3 atsiliepimai)
Justinas Marcinkevičius „Mažvydas“ - ištraukos interpretacija 1 puslapis
Justinas Marcinkevičius „Mažvydas“ - ištraukos interpretacija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Mažvydas.
Ištrauka

Justinas Marcinkevičius žymiausias 1930-ųjų metų kartos kūrėjas. Yra išleidęs eilėraščių rinkinių, parašęs dramas: „Katedra“,“Mažvydas“. Jam kūryboje svarbiausia buvo kalbėtis su žmogumi, apie žmogų. Svarbiausia kūrybos temos: gimtinės likimas, meilė motinai, žemdirbiškai pasaulėjautai.
Analizuojama ištrauka paimta iš dramos „Mažvydas“. Pavadinimas atskleidžia istorinę kontekstą, nes Martynas Mažvydas yra pirmosios lietuviškos knygos autorius. Taip pat sužinome pagrindinio veikėjo vardą.
Ištrauka pradedama remarka, kuria apibūdinama aplinka, supranti Mažvydą. Nusakoma tiksli vieta – tai Vilnius, Dominikonų vienuolyno požemiai, vadinasi, erdvė uždara, nejauki, svetima. Epitetai, apibūdinatys sklaiutus, tarsi sukuria opoziciją. Įprasta, kad skliautai aukšti, šviesųs, o čia jie – sunkūs ir žemi, todėl sukuria šiurpią, bauginančią nuotaiką. Šią nuotaiką dar labiau susutiprina karstai bei geležinės durys, kurios asocijuojasi su šalčiu, nejaukumu.
Ištrauka – Mažvydo monologas. Iš konteksto žinome, kad už vaidinimą, nukreiptą prieš katalikybę, Mažvydas buvo suimtas ir kankinamas Domininkonų vienuolyno požemiuose. Monologas pradedamasretoriniu sušukimu, tai atskleidžia protogonisto sumišimą. Įvardijama Mažvydo būsena: jis teigia – „atsibundi“. Iš konteksto inom,e, kad Mažvydas buvo kankinamas, vadinasi, monologas – tai protogonisto mintys atsigavus po kankinimų. Mažvydas teigia, kad po skliautais sustoja laikas, šis teiginys atskleidžia, kad Dominkonų vienuolynuose niekas nesikeičia. Šią mintį dar labiau sustiprina epitetas ,apibūdinantys amžinybę(„dulkėtą“).
Remarka atskleidžia, kad Mažvydas įsiklauso, po to padaro išvadą, kad jis dar gyvas, tačiau retorinis klausimas išduoda abejonę, džiaugtis tuo ar liūdėt. Mažvydo žodžiai skamba tarsi pamokymai, bet skirti ne sau. Jis teigia, kad gyvasties siūlelis ne žmogui tepriklauso. Kalbėdamas apie gyvybę, Mažvydas teigia, kad žmogus yra beturtis, tačiau, kalbėdamas spie skausmą, teigia, kad žmogus turtingas. Šie žodžiai išduoda protogonisto sumišimą. Retoriniai sušukimai: „Kaip dega nugara! Kaip rėkia skausmas, Kaip mano kūną jis galingai šaukia!”, išduoda, kad Mažvydą kankina skausmas, kad jis yra sužalotas. Protogonistas išduoda savo būseną, jis teigia, kad bijo skausmo ir traukiasi nuo jo, taip pat išsako savo norą: „palik mane ramybėj...“ Sakinys baigiasi nutylėjimu, o rearka išduoda, kad Mažvydas „lyg ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 641 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (641 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (641 ž.)
  • Word failas 29 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Justino Marcinkevičiaus ištraukos iš dramos „Mažvydas“ interpretacija

Justino Marcinkevičiaus ištraukos iš dramos „Mažvydas“ interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Just. Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas" ištraukos interpretacija

Just. Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas" ištraukos interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Just. Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas“ ištraukos analizė ir interpretacija

Just. Marcinkevičiaus dramos „Mažvydas“ ištraukos analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt