1919 m. gimė baletmeisteris, šokių ansamblio „Lietuva“ vadovas (1946-1981) Juozas Lingys. Kūrėjo darbui J. Lingys ruošėsi labai rimtai. Su ansambliu važinėdamas po Lietuvą, visur ieškojo pagyvenusių žmonių ir iš jų užrašinėjo liaudies šokius, o tuometiniame Lietuvių tautosakos rankraštyne nusirašė beveik visą ten sukauptą medžiagą. Maždaug iki 1960 m. jo kūryboje vyrauja grynos liaudies intonacijos, šokių stilizacija saikinga.
Pirmasis J. Lingio sukurtas šokis buvo „Sadutė“ – lietuvaitės taurumo ir nuoširdumo paveikslas.
Iš daugiau nei pusantro šimto jo sukurtų šokių didesnė pusė nuolat šokama mėgėjų meno kolektyvų, o kelios dešimtys tapo vadinamojo aukso fondo turtu. Keturiose jo parengtose knygose „Sceninis lietuvių liaudies šokis” išspausdinta beveik šimtas šokių su folkloriniais ir istoriniais aprašais. Šakių miesto parkas pavadintas J. Lingio vardu.
Juozas Lingys gimė 1919 m. sausio 1 d. Šakių rajono Gyliškių kaime. Baigęs pradžios mokyklą, 1931–1938 m. mokėsi Šakių “Žiburio” gimnazijoje, čia mandolina grojo gimnazijos orkestrėlyje, čia pirmą kartą išėjo į sceną ir kaip šokėjas. Tiesa, jo paties teigimu, pirmoji šokių mokytoja buvo namų darbininkė A. Tumosaitė. Ji, kai jam dar tebuvo septyneri, būdama geros nuotaikos, šventadieniais mokė polkos, valso, suktinio, noriu miego, klumpakojo... Taigi šios pirmos pamokos nenuėjo veltui. 1938–1940 m. J. Lingys studijuoja humanitarinius mokslus Kauno universitete,o 1940–1943 m. – Vilniaus universitete. 1941 m. spalio 16d. J.Lingys priimamas į LTSR valstybenį dainų ir šokių liaudies ansamblį, ir po mėnesio jau šoka montaže „Kaimo vestuvės“. 1943m. kovo mėn. Fašistai okupantai Lietuvoje uždarė aukštąsias mokyklas ir daugumą meno įstaigų. Buvo išvaikytas ir liaudies ansamblis, bet jis po keleto mėnesių Kaune atkuriamas Muzikinio liaudies teatro pavadinimu. Nuo čia ir prasideda kūrybinis J. Lingio kelias, nes M.Baronaitė negrįžo į šokių vadovės pareigas, ir jas perėmė J. Lingys. Pirmasis jo kūrybinis bandymas – Lenciūgėlis, kurį praturtino keliom naujom figūrom. Šienapjūtės vaidinime jis sukuria polką Apgavikai ir stilizuoja Polką su ragučiais, o atnaujintoje „Joninių“ programoje naujų figūrų sukuria Malūnėliui.
1944 –...
Šį darbą sudaro 2848 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!