Referatai

Jonavos istorija

10   (1 atsiliepimai)
Jonavos istorija 1 puslapis
Jonavos istorija 2 puslapis
Jonavos istorija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Rašto darbas apie Jonavą (Istorinė charakteristika, Įsikūrimas, Padėties kitimas praeityje, Istorija, AB "Achema").

Ištrauka

Pasaulyje Jonavų yra labai daug. Vietovardžiai Jonavos, tai: "Pavadinimai paplitę vėlesnėje epochoje (VII amžiuose), kada keletas karalių ir didelių įmonių Jonų populiarino Ą' vardą...". Taip parašyta 1882 m. Lenkiškos Karalystės Geografiniame Žodyne 1880 – 1902 m. Toliau ten rašoma: "Gyvenvietės su Jonavų ir Jonavėlių pavadinimais, ... išsistatė naujų kaimų ir palivarkų iškirstose giriose..." Taip kaip ir mūsų Jonavai aukščiau minėto vyskupo tėvas Domininkas, apie kurį šis sūnus rašė, kad jo tėvas: "turėjo polinkį visada į statybas ir ūkininkavimą su didžiausiu noru visą laiką kertant miškus, kasant vagas ir griovius, sausinant pelkes, jis taip pat pastatė pirmą namą Jonavoje iki šiolei tankiame miške... Tame geografiniame žodyne apie Jonavas toliau: "...Daugiausiai atsirado gyvenviečių su šiuo (Jonavos) pavadinimu pastaruoju laiku..." šie žodžiai parašyti 1882 m. Vietovardžių "Jonavos" gausybę byloja minėtame geografijos žodyne toliau sakinys: "Pačios kongreso karalystės pakraščiuose nuo 1827 m. padavė sąrašą 17 vietovių, o Zinbergo Skorovidžiuose nuo 1874 m. 47 gyvenvietės su šiuo pavadinimu. Augustavo Pinsko, Sokolkos, Gardino, Eobruisko, Suvalkų, Vileikos, Nemuno Trakų apskrityse, prie Ašmenėlės upės, Švenčionių paviete, ..., o taip pat Rusijos miestas Ivanovo, - tai irgi išvertus - "Jonava". Jono vardu skamba Džorštaunas, Johanesburgas ir pan... Šv. Jono Krikštytojo vardas labai svarbus visame pasaulyje. Ne atsitiktinai 1750 nuo Kristaus gimimo metais buvo suteikta ne tik privilegija kurtis Jonavai, bet ir apie tuos pačius metus pastatyta pirmoji (medinė) Jonavos, bažnyčia suteikusi galimybę kurtis miestelyje ir kitų tikėjimų gyventojams.
Prie Neries ir jos intakų gausu akmens amžiaus stovyklų (Kurmagaloje ir Skarulių kaimo apylinkėse). Kultūros, prekybos ir amatų vystymuisi didelį vaidmenį suvaidino keliai, kurie aprašomi net kronikose. Minima brasta Skarulių kaimo apylinkėse. Reikėtų manyti, kad Neries upę įveikti galima buvo kiek aukščiau Neries ir Šventosios upių santakos vadinamoje Žirgo rėvoje. Jos pavadinimas tai ir lyg patvirtina upės įveikimą žirgais. Prie šio kelio ir išaugo Skarulių miestelis, davęs pradžią Jonavai. Ne atsitiktinai Kauno...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1084 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1084 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos referatas
  • 3 psl., (1084 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt