Konspektai

Lietuvos istorija XX a.

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvos istorija XX a. 1 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 2 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 3 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 4 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 5 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 6 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 7 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 8 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 9 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 10 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 11 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 12 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 13 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 14 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 15 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 16 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 17 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 18 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 19 puslapis
Lietuvos istorija XX a. 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

NEPRIKLAUSOMA LIETUVOS VALSTYBĖ 1918 - 20 M.
LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS PASKELBIMAS. Po Vasario revoliucijos susidarė palankios sąlygos Lietuvos valstybingumui atkurti. Ruošiantis konferencijai 1917 m. rugsėjo 6 d. vokiečiai leido pradėti leisti laikraštį „Lietuvos aidas“ kurio redaktoriumi tapo Antanas Smetona. 1917 m. rugsėjo 18-22 d., lietuviams reikalaujant, Vilniuje įvyko Lietuvių konferencija. Vokiečiai rinkimų į koferenciją neleido, todėl organizacinis konferencijos komitetas nutarė, kad joje turi dalyvauti savo darbais krašte žinomi lietuviai. Vilniaus konferencijoje dalyvavo 222 žmonės, kurie atstovavo įvairius Lietuvos visuomenės sluoksnius (72 inteligentai, 66 kunigai, 65 ūkininkai, 12 pramonininkų, 5 dvarininkai, 2 darbininkai). Po ilgų diskusijų konferencija priėmė kompromisinį nutarimą: 1) atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę su etnografinėmis sienomis; 2) sušaukti Steigiamąjį Seimą, kuris parengtų konstituciją ir numatytų santykius su kitomis valstybėmis; 3) nutarta, kad Lietuva gali užmegzti artimus ryšius su Vokietija.
1917 m. rugsėjo 21 d. slaptu balsavimu buvo išrinkta Krašto Taryba, kurią sudarė 20 asmenų. Rugsėjo 24 d. Krašto Tarybos pirmininku tapo A. Smetona. Krašto Tarybos pavadinimas keitėsi: 1918 m. vasario 16 d. ji buvo pavadinta Lietuvos Taryba, o nuo 1918 m. liepos 11 d. ji buvo vadinama Lietuvos Valstybės Taryba. Ši Krašto Taryba ir nuveikė pagrindinį darbą, atkuriant Lietuvos nepriklausomybę.
Spalio perversmas Rusijoje pakeitė jėgų santykį I pasauliniame kare. 1917 m. pabaigoje bolševikai pradėjo su Vokietija taikos derybas. Vokietija norėjo išlaikyti savo valdžioje karo metu okupuotas teritorijas, todėl jai reikėjo dokumento, kuris rodytų lietuvių apsisprendimą likti sąjungoje su Vokietija. Tokį dokumentą, kaip teisėta Lietuvos interesų reiškėja, galėjo duoti Krašto Taryba. 1917 m. gruodžio mėn. pradžioje po susitikimo Berlyne su Vokietijos kancleriu buvo nutarta siekti Lietuvos savarankiškumo sąjungoje su Vokietija. 1917 m. gruodžio 11 d. Kaune buvo priimtas aktas, kuris skelbė: 1) atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė su sostine Vilniumi, 2) nutraukiami visi iki tol buvę valstybiniai ryšiai, kuriuos Lietuva yra turėjusi su kitomis tautomis, 3) siekdama apginti savo interesus būsimose taikos derybose, Lietuva prašo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 23997 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
38 psl., (23997 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 38 psl., (23997 ž.)
  • Word failas 453 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt