Vieno ryškesnių XIX a. pab. lietuvių poetų Jono Mačio – Kėkšto gyvenimas ir kūryba aiškinama skirtingai .Daugelį šio poeto biografijos faktų užmarštin nusinešė laikas, tačiau nepaisant prabėgusio nemažo laiko tarpo, poeto vardas vis dar gyvas Suvalkijos žemėje, kurioje 1867m. ir gimė būsimasis pozityvistas, „vienas geriausių XIX a. pab. lietuvių epistoliarinės literatūros pavyzdys“, kaip teigė Kubilius, aušrininkas ir ryškų pėdsaką literatūroje palikęs poetas. Nuo pat mažens poetą supo graži, turtinga gamta ir gimto kaimo žmonės, iš kurių jis sėmėsi liaudies išminties turtų. Iš vaikystės dienų į gyvenimą atsinešęs subtilų gamtos grožio pajautimą, meilę dainai, žodžiui, Jonas Mačys – Kėkštas greitai išryškėjo kaip neeilinių gabumų žmogus ir tuos gabumus pastebėjo poeto dėdė kunigas, kuris ir išleido sūnėną į Marijampolės gimnazijos 1 – ąją klasę, tikėdamasis, kad Jonas paseks jo pėdomis, tačiau mokydamasis gimnazijoje Jonas Mačys - Kėkštas aktyviai įsijungė į čia besisukančią literatūrinę ir kultūrinę veiklą, kuri ir turėjo didžiausios įtakos būsimo poeto vėlesnei literatūrinei veiklai ir pasaulėžiūros formavimuisi.
Būdamas šeštoje klasėje, Jonas Mačys – Kėkštas išstojo iš gimnazijos, kaip spėjama, dėl didelio noro dirbti šviečiamąjį darbą Lietuvoje. Laiške J. Šliūpui poetas ir išreiškė tą begalinį norą „Glausties prie to židinio, kuriame lietuviškos širdys karštai taksena ant labo tėvynės ir dvasė lietuvystės turi susukus tvirtą gūžtą“.
XIX a. pab. sustiprėjus nacionalinei priespaudai, kuri nulėmė savitą lietuvių nacionalinio judėjimo pobūdį „politines problemas lietuvių nacionaliniam judėjimui teko spręsti, kovojant pirmiausia už lietuviškas knygas, lietuvių kalbą“. Pažangioji inteligentija ir moksleivija, supratusi caro vyriausybės politikos žalą, daromą nacionalinei lietuvių literatūrai, aktyviai įsijungė į literatūrinę ir kultūrinę veiklą. į ją įsitraukė ir Jonas Mačys – Kėkštas, taip susiedamas ir pašvęsdamas savo gyvenimą su lietuviška spauda, noru tarnauti savo liaudžiai, kurios gyvenimas labiausiai ir domino poetą. Vien mintis apie vargdienius Kėkštui teikė jėgų atsispirti visiems gyvenimo sunkumams, nuo kurių poetas sakėsi pavargęs „ po smūgiais piktybės veidmainių žmonių“.
Poetas savo kūryba...
Šį darbą sudaro 2026 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!