Jonas Biliūnas – XX a. humanistas, ryškiausias lietuvių moderniosios prozos rašytojas. Meniškiausiuose jo tekstuose siekiama atskleisti ir pasidžiaugti žmogaus sielos tyrumu ir šviesa, nėra moralizuojama, smerkiama ar teisiama. Rašytojas skaitytoją siekia paveikti pačiu kūriniu, jo situacijomis, žmonių likimais. Biliūno kūryboje jaučiame aukštesnį, giedresnį dangų, šviesesnį mišką, lyriškesnį, kalbesnį, atviresnį žmonių būdą. Skaitytojas nejučia raginamas pasižvalgyti po savo vidinio pasaulio labirintą ir atrasti tokius sielos slėpinius, kurių dar nebuvo pastebėjęs.
Pasakotojas labai tikroviškai apibūdina žmonių jausmus, pasakoja vaizdingai, nenuobodžiai, išlieka neutralus vertindamas kitų veikėjų išgyvenimus, emocijas.
Laikas ištraukoje nėra apibrėžtas. Nuo praeities prisiminimų pereinama prie dabarties, o nuo jos vėl grįžtama į trumpus prisiminimus, ryškus praeities ir dabarties kontrastas.
J. Biliūno novelės „Ubagas“ ištraukoje netiesiogiai užsimenama apie sąžinę – svarbiausią žmogaus teisėją. Tuo tikriausiai norima priminti, kad vaikai turi mylėti tėvus, nes pastarieji atiduoda viską, kas jų gyvenime yra geriausia.
J. Biliūno ,,Liūdnos pasakos” ištraukos analizė ir interpretacija.
J. Biliūnas vienas žymiausių realistinio pasakojimo tradicijų tesėjų Lietuvoje XIX a. pab. – XX a. pradžios, kartu ženklinęs mūsų literatūrą naujų krypčių požymiais. Per savo trumpą gyvenimą jis parašė daug kūrinių, kuriuos žinome nuo pat vaikystės. Tai ir ,,Brisiaus galas’, ir ,,Kliudžiau”, ir,,Vagis”, ir ,,Liūdna pasaka”. Šiuose kūriniuose Biliūnas, aprašydamas konkrečius įvykius, daugiau dėmesio skyrė veikėjų vidinėms būsenoms ir konfliktams atskleisti. Tokiu būdu autorius skleidė psichologizmą. Ne išimtis ir ši ištrauka iš apysakos ,,,Liūdna pasaka”, kurioje svarbiausia tema yra veikėjų vidiniai išgyvenimai bei kančios sunkiais Lietuvai laikais, kuomet lietuviai beviltiškai bandė ginti tėvynę.
Šiai ištraukai būdinga atvira kompozicija. Vyrauja pasakojimas, subjektyvus kalbėjimo būdas, primenantis priminimą.Tačiau pasakotojas nėra tiesioginis veiksmo dalyvis, jis viską stebi ir vertina iš šalies. Pasakotojas yra visažinis, nes žino tų laikų krašto praeitį, kuomet buvo griežta ir negailestinga carinės Rusijos priespauda.
Šią ištrauką suskirstau į tris dalis. Pirmoje dalyje pasakotojas skaitytoją supažindina su sunkia ir nepavydėtina krašto situacija, žmonių padėtimi.Aplinka ir gamta vvaizduojama palankiai kiek tai padeda...
Šį darbą sudaro 1369 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!