Analizės

Straipsnių analizė: J. Mačys-Kėkštas "Mūsų vargai" ir J. Zauerveinas "Medega ir dvasė"

9.6   (2 atsiliepimai)
Straipsnių analizė: J. Mačys-Kėkštas "Mūsų vargai" ir J. Zauerveinas "Medega ir dvasė" 1 puslapis
Straipsnių analizė: J. Mačys-Kėkštas "Mūsų vargai" ir J. Zauerveinas "Medega ir dvasė" 2 puslapis
Straipsnių analizė: J. Mačys-Kėkštas "Mūsų vargai" ir J. Zauerveinas "Medega ir dvasė" 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvių filologijos, III kurso studentė Edita Puskunigytė Polemika apie dvasią ir medžiagą Analizė Du skirtingo mentaliteto ir pakankamai skirtingų pasaulių žmonės, autoriai J. Mačys-Kėkštas ir Jurgis Zauerveinas polemizuoja, išdėsto savo požiūrį į esamą padėtį, būtent Lietuvoje. Ką reiktų keisti, kas yra blogai, o kas gerai, komentuodami vienas kito pasiūlymus. Straipsnius analizuoti sunku, nes nebuvo nurodyta kokiais aspektais juos nagrinėti, tad tikriausiai suteikiama visiška laisvė įvairių tipų analizėms. Vis gi trumpai aptarsiu du aspektus, mano manymu, labiausiai matomus staripsniuose, tai yra intertekstualumas ir dialogiškumas. „Mūsų vargai“. J.Mačys-Kėkštas nebuvo toks išsimokslinęs žmogus kaip J. Zauerveinas. Tai atsiskleidžia ir straipsnių apimtyje ir gana ūkiškoje, paprastoje jo kalboje. Iš straipsnių galima suprasti, kad tai labai skirtingų mentalitetų žmonės. Pats straipsnio pavadinimas „Mūsų vargai“ jau teikia šiek tiek informacijos ar bent nutuokimo apie ką bus kalbama. „Vae mihi qui cogitare ausus sum“1 , matyt tiktų Kėkštui šis posakis, kuris savo straipsnyje tiek daug tų vargų iškapstė. Bet svarbiausia, kad jis jų nepriskiria tik sau, tai „mūsų“ vargai. Vadinasi jis tapatina save su visais, kuriems ir rašo, priima šias problemas ne kaip vienas asmuo, bet kažkokios bendruomenės ar genties dalis ─ tautos dvasios dalis. Kėkštas rūpinasi ne pavienėmis sielomis, bet visų bendra tautos dvasia, puikiai suvokdamas, kad priklauso tam pačiam indui į kurį yra įmestas. Kėkštas iškelia tokias problemas kaip, inteligentijos abejingumas paprastų žmonių atžvilgiu, žmonių dvasios pakėlimas, knygos reišmė žmogaus gyvenime. Kėkštas skatina šviestis, nes tiktai, anot jo gali pagerinti tiek fizinį, tiek dvasinį žmogaus būvį. „ Ne kiekvienas žmogus ar tauta gali žingsnis į žingsnį žengti pirmyn sykiu su kitais, bet kiekvienas būtinai turi skubintis paskui sandraugių, jei nenor įkristi į bedugnę nelaimių. “ Kėkštas įžvelgia skirtumą tarp tautų, tarp žmonių sąmonės ir kartu didaktiškai pamoko, kad bet koks atsilikimas nuo kitų sparčiau besivystančių tautų kultūrų gali būti pražūtingas, iškelia išprusimo problemą. Jam aktualu žengimas į priekį, progresas. Tačiau labiau vertina, anot jo naudingas knygas („Žemės ir oro atmainos“, „Trys pamokslai apie ūkę“ ir pan. ), o stebisi: „

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 904 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (904 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 3 psl., (904 ž.)
  • Word failas 42 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt