Potemės

Anot literatūrologo, rašytojo Regimanto Tamošaičio, ,,atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų“

9.6   (2 atsiliepimai)
Anot literatūrologo, rašytojo Regimanto Tamošaičio, ,,atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų“ 1 puslapis
Anot literatūrologo, rašytojo Regimanto Tamošaičio, ,,atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų“ 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

J. Biliūnas
Maironis
V. Krėvė

Ištrauka

1. Anot literatūrologo, rašytojo Regimanto Tamošaičio, ,,atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų“. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.
Kalbant apie meną, literatūrą dažnai vartojama klasikos sąvoka.Ji yra svarbi ir reikšminga tuo, kad ji moko atrasti didelius dalykus, pirmiausia susijusius su mūsų pačių gyvenimu. Klasikoje mes randame fundamentalių, visai žmonijai svarbių idėjų, problemų, vertybių ir pan., kurių vien iš savo patirčių nesugebėtume išmąstyti, nes atskirai paėmus žmonių gyvenimai yra elementarūs ir riboti. Tad per šimtus metų susiformavusi ir žmonių įvertina klasikinė literatūra yra svarbi , nes joje yra amžinosios vertybės, moralės normos, kurios nesensta ir yra aktualios šiomis dienomis.
Aukščiausias žmogaus vertės matas- žmogiškumas. Sąžinės balsas – žmoniškumo įrodymas, o kentėdami už savo kaltes žmonės darosi teisingi. Sąžinė ne visada žmogui yra teisėjas. Tam, kuris girdi vidinį balsą, ji atima dvasinę ramybę, o tam, kuris negirdi – skatina dvasiškai nepalūžti. XXa. rašytojas, humanistas Jonas Biliūnas savo apsakymuose kelia moralinius, taip pat ir filosofinius žmogaus būties klausimus:gailestis ir atjauta, kaltės suvokimas, sažinė. Rašytojui skriauda pirmiausia yra moralinė nuoskauda, tokią skriaudą žmogus nešiojasi širdyje, jos negalima išmatuoti materialiais dalykais. Tad ir kaltė nebūtinai yra aiškus nusikaltimas, už kurį galima bausti. Kaltė yra ir moralinis nusižengimas. Savo kaltės suvokimas – būtina žmogaus dorėjimo sąlyga. Apsakyme „Vagis“ tai itin ryšku. Tai pasakojimas apie vieną atsitikimą, kuris galėjo sugriauti visą pagrindinio kūrinio veikėjo Jokūbo gyvenimą ir kuris dar ir dabar labai dažnai gimdo neramumą širdyje. Pagrindinis apsakymo veikėjas Jokūbas, bando apginti savo brangiausią turtą – arklį nuo vagies ir visiškai to nenorėdamas, besigindamas jį užmuša. Supratęs, kokios pasekmės gali laukti, jis arkliavagio kūną nuveža toliau nuo namų ir išmeta į griovį. Sąžinė neleidžia Jokūbui gyventi ramiai bei laimingai, jis visada jaučia įtampą, vidinį balsą, skatinantį prisiimti kaltę. Pagrindinis kūrinio veikėjas eina išpažinties, aukoja...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 920 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (920 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (920 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt