IŠVADOS............................................………………………………………………………13.
1. Rogozinas - rytoj atsiųsiu tikslų pavadinimą.
2. Peškaitis Arūnas, Glodenis Donatas, „Šiuolaikinis religingumas“, Vaga, Vilnius 2000.
3. Paškus Antanas, „Dievai, dvasios ir žmonės „Naujajame amžiuje“, Caritas, Kaunas 1993.
4. Menis Aleksandras, „Magija, okultizmas ir krikščionybė“, Vilnius 1995.
5.
6.
Šiame darbe panagrinėsime vieną labiausiai žinomų religinių organizacijų – Jehovos liudytojus. Lietuvoje jų bųta jau iki Antrojo pasaulinio karo – bendruomenė buvo įregistruota 1935 m. Sovietų laikais, kaip ir daugelis kitų konfesijų, Jehovos liudytojai patyrė žiaurius persekiojimus, bet sugebėjo išlaikyti savo tikėjimą. Jie savo veiklą visiškai atkūrė tik Lietuvai vėl atgavus nepriklausomybę – šiandien skaičiuojama apie 1,5 tūkstančio jehovininkų (pasaulyje ši organizacija turi apie 10 mln. narių). Lietuvoje yra apie 30 bendruomenių, lietuvių kalba leidžiamos knygos, brošiųros, žurnalas „Sargybos bokštas“.
Gali iškilti klausimas, kiek teisėtai Jehovos liudytojų organizacija vadinama „sekta“. Religiniai sociologai, išskirdami sektai būdingus bruožus, visų pirma pažymi tokius iš jų: izoliacija nuo išorinio pasaulio, nepriklausomumas ir nonkonformizmas; pasaulėžiūros, ideologijos, aksiologijos atskirumas; griežta hierarchinė struktūra, centralizacija; autoritetingas vadovas; narių atsidavimas, lojalumas, fanatizmas ir didelis religingumas. Sekta, kuri pasižymi nepagarba žmogaus asmeniui, siekia jį kontroliuoti, žlugdo jo autentišką raišką ir įvairiais būdais riboja laisvo pasirinkimo galimybę, iš esmės negali būti krikščioniška. Tai paskelbta ir 1986 m. Vatikano skelbtame pranešime apie Sektas, kultus ir naujus religinius judėjimus, kuriame nurodoma, kad sekta visada skelbia savo išskirtinumą ir taip pati save apriboja nuo krikščioniškų bažnyčių bei bažnytinių bendruomenių. Ji gali būti krikščioniškos kilmės, bet įvairiais būdais neigia savo krikščioniškumą. Stiprinant sektantiškus bruožus, krikščioniškumas prarandamas, pradedami kelti tikslai, kurie yra grėsmingi laisvai asmens egzistencijai. Panašiu keliu nuėjo ir Jehovos liudytojų organizacija. Ji, be kita ko, turi ir visus kitus čia išvardintus bruožus.
Jehovos liudytojai ne tik neskatinami naudotis nepriklausomais informacijos šaltiniais ir verčiami skaityti tik Bruklino korporacijos aprobuotą literatūrą, bet taip pat jie kviečiami nedalyvauti jokiame pilietiniame – visuomeniniame gyvenime. Jehovos liudytojų vadovas – prezidentas – turi iš tiesų milžiniškus įgaliojimus –...
Šį darbą sudaro 4021 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!