Eilėraščio pradžia atrodo tarsi sustabdyta akimirka, kurioje jau pateikiama laiko ir erdvės nuoroda : ,,kai kvepia baltas hiacintas / ant mano stalo“. Autorė fiksuoja ne tik pojūčius, tai, kad hiacintas kvepia (Hiacintas - ne tik gražiai žydinti, spalvinga, bet ir kvapni gėlė), bet ir detales, nusakoma hiacinto spalva – balta1. Ji yra atsinaujinimo, atgimimo, o kartu ir tyrumo spalva, kuri slopina emocijas ir kartu skatina tyrumo ir tobulumo troškimą. Šiomis pirmosiomis eilutėmis, kaip minėjau, nusakoma ir erdvė – tai galima suprasti iš buitinės detalės - ,,mano stalas“. Įvardis ,,mano“ priklauso asmeninių įvardžių kategorijai, juo būtent ir paryškinamas stalo priklausymas lyriniam subjektui. Iš šios užuominos galima spręsti, kad jis kalbės pirmuoju asmeniu.
sužimba kavinuko varis.
Svarbus šiuos jungiančius skirtingus objektus (kambarį, išorinį pasaulį) metaforos dėmuo – šviesa, kuri tarsi juos sujungia, skverbdamasi pro sieną. Siena šiame eilėraštyje atskiria kambario erdvę nuo išorinio pasaulio, ji subjektui priklausanti erdvė, yra kaip tam tikra opozicija viešai erdvei. Šis ribotumas sunkiai įveikimas, tai nusako veiksmažodis ,,skverbiasi“, kurio reikšmė pakankamai intensyvi - ,,veržtis, brautis“. Išorinis pasaulis, tas pavasario dvelksmas, nori įsibrauti į lyrinio subjekto asmeninę plotmę.
Siena yra tai kas skiria lyrinį subjektą nuo išorinio pasaulio, todėl jame labiau pasikliaujama pojūčiais ir aplinkos kitimu: jis jaučia pavasario veržimasi į vidų, o ,,sužibęs kavinuko varis“ dar tiksliau nurodo laiką – ankstyvas rytas, kai miestas keliasi iš nakties miego. Galima teigti, kad tai miesto erdvė, juk kaime nelabai surasime kavinę ar net mažą kavinukę, o juk ir pati J. Vaičiūnaitė traktuojama ,,miesto poete“, ji to ir neneigė2: ,,iš mano pusės esu trečia karta nuo žagrės; kaimas mane baido, kaimiečių kultūra man svetima. Be to, juk nuo pat vaikystės esu tikra miestietė“.
Kai dar eilėraštis negimęs,
Kai nerimas dar nepratrūkęs.
Iš šių cituojamų eilučių, kelių detalių, sužinome, kad jis yra kūrėjas, o tas ,,nerimas nepratrūkęs“ turėtų virsti eilėraščiu, tada kai jis pratrūks ir iš nerimo...
Šį darbą sudaro 1057 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!