Interpretacijos

J. Aistis "Augo sode"

9.2   (3 atsiliepimai)
J. Aistis "Augo sode" 1 puslapis
J. Aistis "Augo sode" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Naujasis romantizmas atsigręžia i XIX a. būdingą romantinę pasaulėjautą: susižavėjimą laisvą kūrėjo asmenybę, svajonių, įstatymų, jausmų, mistinio ilgesio motyvus.
Neoromantikams atrodė, jog protas negali paaiškinti žmogaus buvimo žemėje prasmes. Tik nuojautos ir joms paklūstanti vaizduotė atveria žmogaus paslaptį. Atgimę romantikų pamėgti ramios žvaigždėtos nakties vaizdai. Sapnas, stebuklas, meilė, deimantai, pasaka, svajonė – tai buvo svarbiausi neoromantinio meno bruožai.
Jonas Aistis - vienas žymiausių lietuvių lyrikų, intymų lyrinį kalbėjimą derinęs su poetiniu programiškumu, reiškęs neoromantikų kartos idealus, vėlyvojoje kūryboje itin angažavęsis Lietuvai ir lietuviškumui. Eleginio, melodingo eilėraščio kūrėjas.
Jonas Aistis gimė 1904m. liepos 7d. Kampiškių dvaro darbininko šeimoje, Panemunės valsčiuje, Kauno apskrityje. 1907m. su tėvais persikėlė į Rumšiškes. 1919-1927m. J.Aistis mokėsi Kauno "Aušros" gimnazijoje. Čia jis pradėjo rašyti eilėraščius. Pirmasis eilėraštis išspausdintas 1927m. "Ateityje". Literatūrą J.Aistis studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete. Studijų metu dirbo ir Žemės ūkio banke. Gavęs Švietimo ministerijos stipendiją, J.Aistis 1936-1940m. studijavo Grenoblio universitete Prancūzijoje. 1944m. apgynęs disertaciją, gavo filosofijos daktaro laipsnį. Dėl karo ir okupacijų negalėdamas grįžti į Lietuvą, 1944-1946m. dirbo Nicos archyvuose ir Paryžiaus bibliotekoje, 1946m. su šeima persikėlė į JAV. Iki 1952m. Marijanapolio kolegijoje dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą. 1952-1958m. J.Aistis dirbo Laisvosios Europos lietuvių skyriuje New Yorke, nuo 1958m. gyveno Vašingtone, dirbo Kongreso bibliotekoje. Mirė 1973m. birželio 13d. Vašingtone.
Jonas Aistis savo eilėraščiu nenuklysta i neaprėpiamas platybes. Jis žvelgia i save patį ir mus supančia gamta. Aprašo sodą, medžius, krūmus. Nors veiksmas vyksta labai siaurame rate, bet mintims poetas suteikia didelę laisvę. Kalbėdamas apie augalus, poetas apima asmeninius jausmus, išgyvenimus, kurie artimi ir suprantami skaitytojui. Eilėraštyje nedaug žodžių,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 531 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (531 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (531 ž.)
  • Word failas 36 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Jono Aisčio “Augo sode” analizė-interpretacija

Jono Aisčio “Augo sode” analizė-interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Jonas Aistis (XX a. pr. – XX a. pab. neoromantizmas, egzodo autorius)

Jonas Aistis (XX a. pr. – XX a. pab. neoromantizmas, egzodo autorius) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

J. Aistis "Iš ūkanoto"

J. Aistis "Iš ūkanoto" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Maironis ir J. Aistis

Maironis ir J. Aistis Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt