Gyvūnų, įvežamų iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą per Lietuvos Respublikos pasienio veterinarijos postus, veterinarinio tikrinimo reikalavimai parengti vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2- 15) ir įgyvendina 1991 m. liepos 16 d. Tarybos direktyvą 91/496/EEB, nustatančią gyvūnų, įvežamų į Bendriją iš trečiųjų šalių, veterinarinių tikrinimų organizavimo principus.
1. Gyvūnų, įvežamų iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą per Lietuvos Respublikos pasienio veterinarijos postus, veterinarinio tikrinimo reikalavimų (toliau – Reikalavimai) tikslas – nustatyti gyvūnų, importuojamų iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą per Lietuvos Respublikos pasienio veterinarijos postus ir gabenamų per jos teritoriją tranzitu, veterinarinių tikrinimų tvarką.
2. Reikalavimai netaikomi naminiams gyvūnams, vežamiems kartu su savininkais ne komerciniais tikslais, išskyrus arklinius gyvūnus.
Atitikties patikrinimas – vizualinis patikrinimas, ar informacija dokumentuose, veterinariniuose sertifikatuose atitinka gyvūną, gyvūnai tinkamai suženklinti.
Dokumentų patikrinimas – veterinarijos sertifikatų ir kitų gyvūnų siuntą lydinčių dokumentų patikrinimas.
Fizinis patikrinimas – gyvūno apžiūrėjimas, įskaitant galimą mėginių ėmimą ir laboratorinį tyrimą, ir, jei būtina, papildomi tyrimai karantino metu.
Gyvūnai – arkliai, asilai, mulai ir arklėnai (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą (toliau – KPN) 01.01), galvijai (kodas pagal KPN 01.02), kiaulės (kodas pagal KPN 01.03), avys ir ožkos (kodas pagal KPN 01.04), naminiai paukščiai (kodas pagal KPN 01.05), žuvys (kodas pagal KPN 03.01), kiti gyvi gyvūnai (kodas pagal KPN 01.06).
Importas – gyvūnų įvežimas į ES muitų teritoriją, deklaruojant juos išleidimui į laisvą apyvartą, kaip nurodyta 1992 m. spalio 12 d. Tarybos reglamente (EEB) Nr. 2915/92, nustatančiame Bendrijos Muitinės kodeksą.
Importuotojas – fizinis arba juridinis asmuo, importuojantis gyvūnus į Europos Sąjungos teritoriją.
Karantino punktas – patalpa arba patalpos, įregistruotos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kurios yra atskirtos ir atskirai eksploatuojamos ir kuriose laikomi, stebimi, tiriami, gydomi tik tos pačios siuntos tokios pačios sveikatos būklės gyvūnai, sudarantys vieną epidemiologinį vienetą (neturintys tiesioginio ir netiesioginio kontakto su kitais gyvūnais).
Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba (toliau – PTVVT) – Lietuvos Respublikos valstybinė įstaiga,...
Šį darbą sudaro 4899 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!