Laikymo būdai.
Lietuvoje dažniausiai taikomos dvi galvijų laikymo sistemos: tvartinė ir ganyklinė. Tvartinė sistema — žiemos laikotarpiu, o ganyklinė — vasaros laikotarpiu. Tačiau kartais ir vasarą galvijai laikomi tvarte arba šalia jo.
Pririštų galvijų laikymas. Pririšti galvijai laikomi perdarynėse, kurios dažniausiai išdėstomos eilėmis išilgai tvarto. Tarp perdarynių eilių įrengiamos ėdžios, nutiesiami pašaro ir mėšlo takai. Galvijai rišami saitais. Pririšti galvijai šeriami, girdomi ir melžiami toje pačioje patalpoje, kurioje ir laikomi. Galvijams girdyti prie ėdžių įrengiamos automatinės girdytuvės. . Mėšlas iš karvidžių šalinamas transporteriais, traktoriniais buldozeriais, skreperiniais įrenginiais arba hidrauliniu būdu. Karvės melžiamos dažniausiai ten pat, kur ir laikomos. Perdarynės kreikiamos smulkintais šiaudais arba durpėmis. Durpių kraikas nors ir pagerina mėšlą, bet labiau užteršia patalpą ir gyvulius. Pririštoms karvėms laikyti svarbu parinkti optimalų perdarynių ilgį. Kai jos per trumpos, karvėms nepatogu gulėti, dalis kūno kabo virš mėšlo tako, dėl to joms dažnai iškrinta makštys ir serga mastitais bei lytinių organų ligomis. Per ilgos perdarynės nehigieniškos, nes tada mėšlas nepatenka į mėšlo kanalą ir atsigulusi karvė susiteršia tešmenį ir spenius. Be to, perdarynėms išvalyti reikia daugiau darbo. Perdarynių grindys daromos iš betono, lentų ar išklojamos guminiais kilimėliais. Priekinėje dalyje perdarynės viena nuo kitos atskiriamos pertvaromis.
Tačiau pririštas galvijų laikymas turi ir trūkumų. Pririšti galvijai mažiau juda. Melžėjų darbo sąlygos tokioje karvidėje sunkios. Pririštų galvijų priežiūra reikalauja didesnių darbo sąnaudų, o pašarų dalijimo, mėšlo šalinimo ir melžimo mechanizavimo priemonės brangiai kainuoja, beto gyvulių judėjimo laisvė neturi buti varžoma.
Palaidų galvijų laikymas. Lietuvoje palaidi galvijai pradėti laikyti nuo 1959 m. Palaidai laikant galvijus, jie gali daugiau judėti, lengviau juos šerti, šalinti mėšlą ir melžti. Šio galvijų laikymo būdo yra keli variantai: ant pusiau gilaus kraikant gilaus kraiko, boksuose ir kombinuotuose boksuose.
Boksinis- vieta gyvuliui gulėti, atitverta iš šonų. Jame gyvulys tik guli( reikalavimai 12-13 val. guli). Guli jaukiame, sausame, švariame, minkštame, šiltame(apšiltinto pagrindo). Įrengiamos pertvaros kad karvės viena kitos...
Šį darbą sudaro 2444 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!