Referatai

Įtampos teorijos

10   (1 atsiliepimai)
Įtampos teorijos 1 puslapis
Įtampos teorijos 2 puslapis
Įtampos teorijos 3 puslapis
Įtampos teorijos 4 puslapis
Įtampos teorijos 5 puslapis
Įtampos teorijos 6 puslapis
Įtampos teorijos 7 puslapis
Įtampos teorijos 8 puslapis
Įtampos teorijos 9 puslapis
Įtampos teorijos 10 puslapis
Įtampos teorijos 11 puslapis
Įtampos teorijos 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

TIKRINO: doc. dr. A.Kiškis
VILNIUS, 2005
ĮVADAS
Nusikalstamumas – įprastas visuomeninio gyvenimo reiškinys, tačiau jo daroma žala visuomenei verčia susimąstyti apie nusikalstamumo esmę, jo sampratą, jo priežastis ir svarbiausia, priemones, kurios padėtų mažinti nusikalstamumą. Kiekviena kriminologijos teorija gilinasi į šias problemas ir ieško atsakymo iš savų pozicijų. Šiame darbe pateiksiu vieno Amerikos sociologo R. Merton‘o sukurtą įtampos teoriją, jos ištakas, pasekėjų mintis bei šios teorijos kritiką.
Savo darbe išanalizavau literatūrą lietuvių anglų, rusų, kalba, naudojausi interneto pateikiamais šaltiniais. Darbo išeities poziciją formulavau vadovaudamasi doc. dr. A. Kiškio paskaitomis.
Manau, kiekvienas esate girdėjęs posakį „Amerikietiška svajonė“, skelbiantį, jog net patį skurdžiausią sunkus darbas gali greitai paversti turtuoliu. Būtent ši Amerikos visuomenės ypatybė davė akstiną susiformuoti R. Merton‘o įtampos teorijai, t.y. teoretikas iškėlė tokią problemą: socialinė struktūra apribojo šio tikslo (ekonominės gerovės) siekimą atitinkamomis teisinėmis priemonėmis.
ĮTAMPOS TEORIJOS
R. Merton‘o Įtampos teorija
Tiksliau kalbant, visuomenė iškelia visiems jos nariams vienodus siektinus tikslus, tačiau nesuteikia atitinkamų ir visiems prieinamų priemonių šiems siekiams įgyvendinti. [2]. Taip sukuriama priešprieša tarp visuomenės liaupsinamų tikslų, t.y. materialinės gerovės, ir visiems pasiekiamų socialinių priemonių. Minėta prieštara riboja tobulėjimo galimybės. Žemiausios visuomenės klasės įspraudžiamos į šiuos rėmus. Norėdamas iš šio „narvo“ išsiveržti asmuo turi būti labai talentingas arba laimės kūdikis. Taip sukuriama įtampą lemianti situacija, kai trokštami tikslai negali būti pasiekti įprastomis priemonėmis. Pasak R. Merton‘o, tokia situacija sukuria paskatas susidaryti nukrypimams. [5, p. 49]. Konfliktą paaštrina plačiai paplitęs supratimas, jog „Amerikietiškos svajonės“ nepasiekusiam paprasčiausiai pritrūko ryžto arba jis tiesiog nevykėlis. [7, p. 419].
Kiekvienas visuomenės narys individuliai reaguoja į šią susidarančią įtampos situaciją.
R. Merton‘as matė, jog dalis žmonių, nors ir jų galimybės kopti socialinės piramidės laiptais yra labai ribotos, nenukrypsta nuo visuotinai priimtų taisyklių. Ši grupė prisitaiko prie tuometinės visuomenės iškeltų tikslų ir tiki, jog šie siekiai gali būti įgyvendinti remiantis įprastomis, įtvirtintomis priemonėmis. Šį tipą R. Merton‘as pavadino konformistais. [5, p. 49]. Esant stabiliai situacijai, mažam...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2776 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2776 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 12 psl., (2776 ž.)
  • Word failas 89 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt