Referatai

Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka

9.8   (3 atsiliepimai)
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 1 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 2 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 3 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 4 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 5 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 6 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 7 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 8 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 9 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 10 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 11 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 12 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 13 puslapis
Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šią temą pasirinkau dėl kelių priežasčių. Pirmoji priežastis ta, kad šiai temai Lietuvos teisinėje literatūroje nėra skirta daug dėmesio, nors klausimas yra aktualus tiek teisės teorijoje, tiek teisės praktikoje. Tą lemia tai, kad įstatymo ir teisės analogija yra vienas iš teisės spragų šalinimo būdų, o teisės spragos nėra vienkartinė problema. Tai nėra problema, kurią galima išspręsti ir daugiau su ja nesusidurti, todėl ir įstatymo bei teisės analogija, kaip teisės spragų šalinimo būdas, yra einamasis klausimas, kuris reikalauja nuodugnių tyrinėjimų, kruopštaus ir analizuojamo darbo. Tai ir būtų pirmoji šios temos pasirinkimo priežasčių, būtent dėl šios temos aktualumo ir svarbumo. Antroji priežastis galbūt daugiau yra asmeninis susidomėjimas ir suinteresuotumas, nes kiekvienam teisininkui yra svarbu domėtis nuolat aktualiomis temomis. Be to tokių problemų nagrinėjimas teoriniu lygmeniu gali padėti ateityje išvengti klaidų praktikoje.
Darbo tikslas pačiais bendriausiais bruožais yra išsiaiškinti ir panagrinėti įstatymo ir teisės analogijos sąvoką, jos taikymo sąlygas, taikymo ribas, teisės spragos sampratą, nes būtent įstatymo ir teisės analogija yra spragų šalinimo būdas. Taip pat panagrinėti teisinę diskreciją, be kurios Įstatymo ir teisės analogija turbūt negalima.
Savo darbe naudosiuosi dokumentų analizės bei lyginamuoju metodu, nes mano darbo pagrindas yra jau žinomų autorių darbai. Būtent analizuodamas ir lygindamas jų išsakytas mintis pabandysiu nušviesti nagrinėjamo reiškinio esmę bei taip pasiekti šiam darbui keliamus tikslus.
Kaip ir visada norint išsiaiškinti tam tikro reiškinio esmę reikia pradėti nuo pradžių, t.y. nuo to reiškinio sąvokos. Apskritai analogija (gr. analogia – panašumas, atitikimas) suprantama kaip mąstymo metodas, kai remiantis dviejų objektų panašumu, jų kai kuriais požymiais, daromos išvados apie tų objektų panašumą kitais požymiais. Teisėje analogija suprantama nevienareikšmiškai. Analogiją suprantant kaip panašumų paiešką, visą teisės taikymą galima aiškinti kaip atitikimų paiešką, nes siekiant taikyti konkrečią teisės normą konkretiems faktams, būtina konstatuoti, kad normos taikymo sąlygos ir faktinės bylos aplinkybės sutampa arba bent jau iš esmės panašios.
Analogija gali būti suprantama kaip teisės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4243 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (4243 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 14 psl., (4243 ž.)
  • Word failas 111 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Žalos sąvoka administracinėje teisėje, jos nustatymas ir atlyginimas Lietuvoje, įstatymų ir kitų teisės norminių aktų analizė

Žalos sąvoka administracinėje teisėje, jos nustatymas ir atlyginimas Lietuvoje, įstatymų ir kitų teisės norminių aktų analizė Teisė Peržiūrėti darbą

Patentų teisės šaltiniai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Patentų teisės šaltiniai, subjektai, objektai. Patento savininko t

Patentų teisės šaltiniai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES). Patentų teisės šaltiniai, subjektai, objektai. Patento savininko t Teisė Peržiūrėti darbą

Mokesčių teisės sąvoka ir vieta teisės sistemoje

Mokesčių teisės sąvoka ir vieta teisės sistemoje Teisė Peržiūrėti darbą

Daiktinė ir valdymo teisės, sutuoktinių teisės ir pareigos ir nusikaltimo padarymo stadijos

Daiktinė ir valdymo teisės, sutuoktinių teisės ir pareigos ir nusikaltimo padarymo stadijos Teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt