ĮVADAS
Pasaulyje vyksta atkakli kova dėl investicijų, nes būtent jos dažniausiai lemia šalies ekonominio vystymosi tempus. Pastaruoju metu vis mažiau išskiriamos vidaus ir užsienio investicijos, visiems investuotojams stengiamasi sudaryti pagal galimybes vienodas sąlygas. Tačiau vis dar išlieka ir ypatingi skirtumai tarp vietinių ir užsienio investicijų. Tai ne tik kapitalas, bet ir ,,know-how”, lengvesnis priėjimas prie naujų rinkų, vietinės ekonomikos integracija į tarptautines vertės kūrimo grandines bei klasterius. Be to, vietinius investuotojus žymiai lengviau motyvuoti, kad investuotų kapitalą savo šalyje, negu kitų šalių investuotojus. Todėl užsienio investicijų pritraukimui turėtų būti sukurta speciali strategija ir priemonių visuma. Dėl šios priežasties daugiausia dėmesio studijoje skiriama užsienio investicijų pritraukimo galimybėms, suprantant, jog visomis galimybėmis taip pat gali naudotis ir vietiniai investuotojai.
Pasaulio bankas 2004 metais Lietuvoje atliko Investicijų klimato įvertinimą (ICA), kad pateiktų savo šalims narėms išsamią pagrindinių makroekonominių verslo aplinkos suvaržymų analizę. Siekiant gauti medžiagos išsamesniam įvertinimui, iš pradžių buvo atliktas Lietuvos įmonių Investicijų klimato tyrimas (PICS). Be PISC pasitelkus keletą kitų Lietuvos ir užsienio šaltinių, suformuotas išsamus Lietuvos verslo aplinkos ir jos padėties kitų lyginamųjų šalių atžvilgiu vaizdas.
Lietuva pagal užsienio investicijų pritraukimą yra tarp atsiliekančių Europos Sąjungos šalių, o, skaičiuojant investicijas vienam gyventojui, iš aštuonių naujųjų ES narių taip pat užima paskutinę vietą. Nors Vyriausybė per kelerius pastaruosius metus nuveikė nemažai, gerindama investicinį klimatą, bet to nepakanka. Paskutinėje Jungtinių Tautų studijoje Lietuva minima tarp palankiausių investicijoms šalių, o investicijų apimtys yra gana nedidelės. Taip pat, lyginant įvairių šalių investicinį klimatą pagal mokesčius, kurie dažniausiai įvardijami kaip pagrindinis investavimo motyvas, galima pastebėti, jog pagal investicijų apimtį pirmauja ne tos šalys, kuriose mokesčiai yra mažiausi. Vadinasi, norint paspartinti investicijų srautus į šalies ekonomiką, reikia ieškoti sisteminių sprendimo būdų, o nesitenkinti tik fragmentinėmis priemonėmis.
Kitas problemos aspektas - investicijų kokybė: į kokias sritis dažniausiai investuojama – ar į tradicinės ekonomikos, mažą pridedamąją vertę generuojančias šakas ir sektorius, ar...
Šį darbą sudaro 5010 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!