Šiandien aš kalbėsiu apie intertekstualumą. Pirmaiusia, norėčiau pasakyti, kas tai. Intertekstualumas – tai teksto ryšys su kitais tekstais, jis gali reikštis kaip citata, anagrama, aliuzija, parodija, imitacija ir pan. Kitų tekstų traukimas į savuosius prasidėjo tik XIXa. kai modernioji eptika tapo dominuojančiu žanru Europos literatūroje.
Nemažai intertekstualumo galime pamatyti XXa. rašytojo, prozininko, modernizmo atstovo A. Škėmos romane „Balta drobulė“, apie kurį šiandien aš ir šnekėsiu. Lietuvių išeivijos rašytojas į savo romaną sudėjo Šopenhauerio, Lao Dzė, Viljamo Šekspyro, Dostojevskio mintis ir t.t.
Jau girdėjote prieš tai buvusiuose pristatymuose intertekstus iš biblijos bei filosofinius tekstus, o šiandien aš norėčiau susikoncentruoti ties 3 tipais: tautinėmis dainomis, lietuvių bei užsienio rašytojais.
Pradėkime nuo užsienio rašytojų, nes jų A. Škėmos tekste galime rasti daugiausiai. Dar nepradėjus skaityti romano, pamatome Lao Dzė žodžius: „Palaiminti idiotai, nes// jie yra laimingiausi// žmonės žemėje.// Didžiausioji išmintis lyg// kvailumas; didžiausia// gražbylystė lyg mikčiojimas.“ Šie žodžiai mus iš karto supažindina su pagrindinio veikėjo Antano Garšvos priešingybe. Garšva visą savo gyvenimą ieškojo atsakymo į klausimą, kodėl žmonės egzistuoja ir kokia jų paskirtis. Šie Lao Dzė žodžiai pasako tai, jog žmogus, kuris nemąsto ir gyvena plaukdamas pasroviui yra laimingas, nes jis nesuka sau galvos apie egzistencialistines idėjas, jis kaip robotas, kuris atsikelia, eina į darbą, išpildo savo fizinius poreikius ir gyvena neutralų ir nereikšmingą gyvenimą, tačiau Garšva buvo kitoks, jis mąstė ir savo mintis sudėdavo į eilėraščius, kurie taipogi neatitiko tuometinių standartų.
Skaitant ,,Baltą drobulę“ sutinkame Louis E. Bisch, iš kurio Garšva išmoko nesigėdyti savo ligos: „Be glad you‘re neurotic“(Džiaukis, tu neurastenikas). „Louis E. Bish tvirtina: Aleksandras Didysis, Cezaris, Napoleonas, Michelangelo, Pascalis, Pope, Poe, O. Henry, Waltas Whitmanas, Moljeras, Stevensonas – neurastenikai. Sąrašas įtikinąs, Pabaigoje: dr. L.E. Bissh ir Antanas Garšva.“ Šiame pavardžių sąraše atrandame garsių istorinių asmenybių, matematikų, fizikų, poetų, rašytojų, dramaturgų pavardžių, Antanas Garšva prisirašo net savo pavardę lyg save laikytų genijumi. Tai Garšvai buvo...
Šį darbą sudaro 935 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!