Tyrimai

Intelektų įvairovės įvertinimas

10   (1 atsiliepimai)
Intelektų įvairovės įvertinimas 1 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 2 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 3 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 4 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 5 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 6 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 7 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 8 puslapis
Intelektų įvairovės įvertinimas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Intelektas – protas, sugebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose, atskleisti reiškinių ryšius. Intelekto esmė ir prigimtis dar nepakankamai ištirta. Kai kuriose Vakarų šalyse intelektas mokslinę analizę stimuliavo ir iš dalies lėmė testavimo praktika, intelektų testų kūrimą. Intelekto esmės aiškinimas grindžiamas intelekto struktūros samprata. Yra du požiūriai į intelekto struktūrą. Vieni mokslininkai teigia, kad intelekto struktūroje galima išskirti bendruosius gabumus, arba bendruosius intelekto veiksnius, kurie reiškiasi bet kurioje individo veikloje, lemia bet kurio intelekto testo rezultatus. Pagal kitą sampratą intelektas – tai atskirų, vienas nuo kito nepriklausančių sugebėjimų visuma. Rusų psichologai pabrėžia, kad intelektas formuojasi tikslingoje veikoje, kad jį veikia socialiniai ekonominiai veiksniai. Rusų psichologai S. Rubinšteinas, B. Teplovas, B. Ananjevas pabrėžia intelekto ir asmenybės vienovę, sieja jį su valios ir emocijų ypatybėmis.
Intelektas – tai gebėjimas tikslingai ir adaptyviai elgtis. Apima gebėjimus pasinaudoti patirtimi, spręsti problemas, samprotauti ir sėkmingai sutikti iššūkius bei pasiekti užsibrėžtus tikslus.
Intelekto koeficientas (IQ). Iš pradžių apibūdintas kaip protinio ir chronologinio amžiaus santykis, padaugintas iš 100 (IQ = pa/cha x 100). Dabartiniuose intelekto testuose tam tikro amžiaus žmonių vidutinės atlikties įvertis 100.
Kiekvienas žino, kas yra intelektas. Tai sumanumas, protingumas, sugebėjimas spręsti problemas ir greitai perprasti dalykus, galėjimas pasimokyti iš patirties. Intelektas paaiškina, kodėl kai kuriems mokiniams be vargo sekasi mokytis, o kitiems toje pačioje klasėje su tomis pačiomis knygomis ir mokytojais iškyla daug sunkumų.
Mokslininkai ir dabar nesutaria dėl intelekto prigimties, bet dėl kai kurių dalykų vis dėlto susitarta. Snydermanas ir Rothmanas (1987) paprašė grupės psichologijos bei pedagogikos specialistų išvardyti paeiliui svarbiausius intelekto požymius:
Sudedamosios dalys Reikšmingumo % rangas
Abstraktus mąstymas 99,3
Sugebėjimas spręsti problemas 97,7
Sugebėjimas įgyti žinių 96,0
Atmintis 80,5
Prisitaikymas prie aplinkos 77,2
Protavimo greitis 71,7
Kalbiniai sugebėjimai 71,0
Matematiniai sugebėjimai 67,9
Bendrosios žinios 62,4
Kūrybiškumas 59,6
Dauguma ekspertų sutarė dėl trijų požymių:
• Sugebėjimas geriau suprasti ir vartoti abstrakcijas (idėjas, simbolius, santykius, koncepcijas, dėsnius) nei įgusti naudotis konkrečiais dalykais (mechaniniais įrankiais, sensorine veikla);
• Sugebėjimas spręsti problemas – orientuotis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1277 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1277 ž.)
Darbo duomenys
  • Kognityvinės psichologijos tyrimas
  • 9 psl., (1277 ž.)
  • Word failas 124 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt