Naujos informacijos technologijos priemonės itin sparčiai ir itin pakankamai agresyviai braunasi į žmonių gyvenimo šeimoje, darbo aplinkoje, valstybėje ir pasaulyje, sferas. Procesas įgauna svarbią ekonominę, politinę, visuomeninę, socialinę ir buitinę reikšmę.
3. informacinė visuomenė – ekonominės veiklos pagrindų tampa informacijos parengimas ir taikymas kitų gamybos formų veiksmingam funkcionavimui, o ribojančių veiksmų – tūrimų žinių kiekis.
Inf.visuomenė – tai atvira išsilavinusi besimokanti visuomenė, kurios nariai moka ir gali visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šalies bei pasaulio informacijos ištekliais, o … institucijos užtikrina informacijos prieinamumą ir patikimumą.
• telekomunikacijos sparčiai ir tiksliai perduoti skirtingų pavidalų bei formų informaciją įvairiais atstumais.
Informacinėje visuomenėje išvystyta plati informacijos paslaugų sistema ir joje dirba daugiau nei pusė visų dirbančių žmonių.
Vadinasi, inf.visuomenės pagrindinis bruožas – daugumos žmonių darbas informacijos apdorojimo srityje.
Dažnai girdime žodžius:”Kuriame inf.visuomenę”. Reikia suprasti šiuos visuomenės dėsnius, žinoti jai keliamus reikalavimus, jos siekius, - tuomet galėsime sąmoningai dalyvauti jos kūrime.
Inf.visuomenės esminiai bruožai:
• nuolatinis valdymas – įprastinio darbo …, naudojantis telekomunikacijos priemonėmis namie;
• mokymasis namie;
• įvairių valstybių aukštųjų mokyklų sujungimas į kompiuterių tinklą;
• telekomunikacijų paslaugos smulkioms įmonėms;
• eismo valdymas naudojant telekom.;
• sveikatos priežiūros kompiuterių tinklo sukūrimas;
• elektroninių atsiskaitymo priemonių plėtra;
• europos visuotinio administracinio tinklo sukūrimas, siekiant pigiau ir greičiau apsikeisti informacija;
• miesto informacijos greitkelių kūrimas, t.y. gyvenamųjų vietovių kompiuterių tinklai, įgaunantys naudotis informacijos priemonėmis bei pramogų paslaugomis vietos regiono, šalies ir tarptautiniu mastu, pvz., elektroninės kortelės atsiskaityti; muziejai pateikia daugybę savo eksponatų internete.
Video konferencija – tai paskaita, diskusija ar pamoka, kai susirinkusieji klauso kompiuteriu perduodamos lektoriaus paskaitos ir aktyviai joje dalyvauja, t.y. klausinėja, reiškia savo nuomonę.
Įrengti tokias kompiuterių klases, galinčias transliuoti video konferencijas, nemažai kainuoja, todėl Lietuvoje jų dar kol kas nedaug. 1996m. Kauno technologijos universitete įkurtas Kauno regioninis distancinio mokymo centras.
1999m/ Kauno regioninis distancinio mokymo centras įsijungė į Europos nuotolinio mokymo tinklą TEN.
Kompiuteris ir informacinė visuomenė
Daugelis mūsų dalyvavimą informacinėje visuomenėje supranta kaip naudojimąsi telefonu, televizoriumi, radijo aparatu, taip...
Šį darbą sudaro 4569 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!