Referatai

Informacijos vertinimas

9.2   (3 atsiliepimai)
Informacijos vertinimas 1 puslapis
Informacijos vertinimas 2 puslapis
Informacijos vertinimas 3 puslapis
Informacijos vertinimas 4 puslapis
Informacijos vertinimas 5 puslapis
Informacijos vertinimas 6 puslapis
Informacijos vertinimas 7 puslapis
Informacijos vertinimas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kasdieniniame gyvenime informacijos sąvoką dažnai vartojame kaip savaime suprantamą, net nesigilindami, kas po ja slepiasi, ir įsivaizduojame, kad kalbame apie tai, dėl ko esmės ir prasmės neabejojame. Tačiau pradėjus plačiau naudoti ryšių priemones, o po to ir kompiuterius, vystytis informatikai, atsirado būtinumas matuoti informacijos kiekį ir kokybę, o tuo pačiu ir informacijos sąvoką nusakyti griežčiau. Straipsnyje apibendrinami informacijos sampratos ir vertinimo plėtros tyrimai, išskiriamos ryškiausios tos veiklios kryptys, siūloma, kaip vertinti informaciją jos vartotojų požiūriu, kai ji formuojama veikiant kompiuterizuotoms informacinėms sistemoms.
Informacija paprastai vadiname tai, ką priimame regėjimu, klausa, stebėdami gamtoje arba visuomenėje vykstančius reiškinius, procesus ir pan. Tokios intuityvios informacijos sąvokos sampratos pakako buitiniam informacijos suvokimui. Griežčiau apie informaciją prabilo K. Šenonas (C. E. Channon), kuris nagrinėjo informacijos pranešimų, aprašomų tam tikrais ženklais, perdavimo ryšių kanalais klausimus (K. Šenonas, 1963). Informacijos sąvoką aiškino siedamas kokybinį jos apibrėžimą su kiekybiniu įvertinimu (pranešimu apibrėžiamos informacijos kiekio matavimu). Informaciją jis vertino kaip inžinierius, siedamas ryšių kanalais perduodamus pranešimus su tų pranešimų informatyvumu. Pagal šią grynąją (statistinę) informacijos teoriją, pranešimas, kurį gauna informacijos vartotojas, turi informacijos tik tada, jei prieš tai nebuvo tikslių žinių apie jos šaltinio būseną, t. y. buvo neapibrėžtumas. Kai bandymo ar įvykio gali būti tik viena baigtis, ir ją stebėtojas žino iš anksto, jokio neapibrėžtumo nėra. Kai iš anksto nežinoma, kokia konkretaus atvejo baigtis, tada stebėtojas, gavęs pranešimą apie bandymo rezultatą, gauna ir tam tikrą informacijos kiekį. K. Šenonas informacija pasiūlė vadinti tai, kas jos gavėjui padeda sužinoti ką nors nauja, sumažinti neapibrėžtumą. Pranešime, pasak jo, yra tiek informacijos, kiek jos gavėjas sužino daugiau apie tuo pranešimu nusakomą reiškinį, daiktą, procesą ar įvykį. Šiam tikslui patogus logaritminis neapibrėžtumo pokyčio (entropijos) matas, kuris tinka todėl, kad turi adityvumo savybę, t. y. jį taikant galima entropijas sumuoti. Stebėtojo gautos informacijos kiekį galima išreikšti skirtumu tarp to neapibrėžtumo, kurį stebėtojas turėjo prieš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2543 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2543 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos referatas
  • 8 psl., (2543 ž.)
  • Word failas 78 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt