Lietuvos ūkininkai visada stengėsi laikyti produktyvius gyvulius, auginti gerą gyvulių prieauglį bandai papildyti ar parduoti. Šiuo metu jau galime pastebėti didėjančiu kontroliuojamų karvių produktyvumu, labai geromis suformuotomis karvių bandomis, kai kurių ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių kruopščiu triūsu.
Lietuvos galvijų veislininkystė vystoma siekiant gerinti Lietuvos juodmargių ir Lietuvos žalųjų galvijų genetinį potencialą.
kruopštus ir sąžiningas darbas turi užtikrinti patikimų duomenų kaupimą selekcijos proceso valdymui.
Lietuvos juodmargiai galvijai sukurti kryžminant vietinius galvijus pradžioje su įvairių veislių, o vėliau su Olandijos juodmargiais, Ostfrizais bei Švedijos juodmargiais galvijais ir vėliau veisiant mišrūnus tarpusavyje. Olandijos juodmargių veislės galvijų vienetai Lietuvoje buvo jau 16-17 amžiuje. Kiek daugiau Olandijos ir kitų veislių galvijų į Lietuvą pradėta įvežti 19 amžiaus viduryje, ypač po baudžiavos panaikinimo (1861 m).
1901 m. suorganizuotas Panevėžio komitetas Olandijos juodmargiams galvijas veisti pradėjo registruoti šios veislės galvijus į kilmės knygą.
Iki Pirmojo pasaulinio karo didžiausią poveikį vietiniams pietvakarių ir kai kurių vidurio Lietuvos rajonų galvijams padarė Olandijos juodmargiai galvijai. Po karo į šiuos rajonus buvo įvežami daugiausia Ostfrizų ir Švedijos juodmargių veislės galvijai. 1923-1937 m. įvežti 105 buliai ir 323 karvės. Nuo 1930 m. Olandijos juodmargių kilmės mišrūnai buvo masiškai veisiami tarpusavyje.( Jukna. Č. Galvijininkystė. V.:Egalda 1998. M)
Lietuvos juodmargių formavimuisi didelę reikšmę turėjo gyvulių produktyvumo kontrolė, jų atranka pagal pieningumą ir pieno riebumą, eksterjerą ir masę, įrašymas į kilmės knygas, gyvulių konkursai ir parodos.
Po Atrojo pasaulinio karo prasidėjo naujas Lietuvos juodmargių gerinimo etapas. Veislininkystę pradėjo tvarkyti valstybinės institucijos.
Lietuvos juodmargiams gerinti 1958-1979 m. iš Olandijos buvo įvežta 1229 telyčios ir 145 buliai.
Savarankiška veisle Lietuvos juodmargiai pripažinti 1951 m. Dabar jie sudaro apie 60 procentų respublikoje veisiamų galvijų.
Lietuvos juodmargiai turi daug Olandijos juodmargių kraujo ir yra panašaus kūno sudėjimo. Dėl Olandijos juodmargių įtakos truputį sumažėjo Lietuvos juodmargių ūgis ir šiek tiek padidėjo visi krūtinės ir užpakalio matmenys, pagerėjo eksterjeras, tešmens morfologinės bei fiziologinės savybės. Suaugusių dabartinių Lietuvos juodmargių karvių kūno...
Šį darbą sudaro 3412 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!