Įmonių skaičiaus kitimas įtakoja daugelį veiksnių. Kuo daugiau įmonių kuriasi šalyje tuo daugiau atsiranda naujų darbo vietų, didėja bendras vidaus produktas, žmonių pasitenkinimas ir gerovė. Mes tirsime tam tikros rūšies įmonių skaičiaus kitimą pagal naujausius duomenis pateiktus statistikos departamento internetiniame puslapyje.
Mūsų tyrimo objektas tai septynios skirtingos įmonės – sausumos transporto, transportavimo vamzdynais, vandens ir oro transporto, papildomosios ir pagalbinės transporto veiklos, kelionių agentūrų veiklos, pašto ir telekomunikacijų, nekilnojamojo turto, mašinų ir įrenginių be operatoriaus ir asmeninių bei namų ūkio reikmenų nuomos įmonės.
Tyrimo dalykas yra įmonių skaičiaus kitimas. Tyrimo tikslas – išnagrinėti įmonių kitimo rodiklius, juos išanalizuoti teoriškai ir praktiškai. . Tyrimo uždaviniai – išanalizuoti įmonių skaičiaus kitimą, apžvelgiamuose ekonominės veiklos srityse, panaudojant įvairius statistinius rodiklius, metodus. Tyrimo metodai – .
Teorinėje dalyje aptarsime statistinės informacijos rinkimo metodus ir procedūras, naudodamiesi įvairiais šaltiniais analizuosime įvairius rodiklius teoriškai. Metodinėje dalyje aptarsime charakteristikas kas bus praktikoje, apibrėžime kokiais principais analizuosime. Paskutinėje praktinėje dalyje pateiksime gautus rezultatus ir jų interpretaciją. Išvadose pateiksime apibendrintus komentarus, analizės rezultatus, prognozes ateičiai.
I. Įmonių skaičiaus kaitos teorinės prielaidos
I.1. Pradinių duomenų lentelė
1. pav. Įmonių skaičiaus kitimas 2000-2005 metais
Analizuosime įmonių skaičių pagal veiklos rūšis 2000 – 2005 metais. 1 pav. lentelė yra paprastoji, veiksnys – metai, tarinys – rodikliai apie įmonių skaičių pagal veiklos rūšį. Matas – vienetai.
I. 2. Grafinis statistinių duomenų vaizdavimas
Dėstant su statistikos duomenimis (ir ne tik) susijusią medžiagą yra labai patogu taikyti grafinius duomenų vaizdavimo būdus. Duomenis galima vaizduoti pasitelkiant lenteles, stulpelių ir skritulių diagramas. S.Martišius ir V. Kėdaitis įvardija tokius grafinio vaizdavimo privalumus:
• pateikta medžiaga tampa daug vaizdesnė;
• paįvairina pristatymą,;
• grafiškai pateikiama informacija lengviau įsiminama.
V.Sakalauskas pagrindiniu privalumu, grafinių duomenų vaizdavimo, laiko tai, jog diagramos leidžia vizualiai labai gerai suprasti statistinių duomenų pagrindines kitimo tendencijas.
Diagrama – tai duomenų grafinis vaizdas (V.Šakys, 2003). Diagramos gali būti linijinės, plokštuminės ir erdvinės Pagal grafinių ženklų ir skalių pobūdį diagramos skirstomos į: stulpelines,...
Šį darbą sudaro 11653 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!