Šio darbo tikslas – išanalizuoti statistinius duomenis apie užimtųjų skaičiaus pokyčius bei jo įtaką bendrojo vidaus produkto pokyčiui 1996 – 2001 metų laikotarpiu. .
Temos aktualumas – statistika nagrinėja masinius reiškinius, leidžia daryti įvairias išvadas, todėl, manoma, kad užimtųjų skaičiaus kitimas turi didelę įtaką BVP kitimui. .
Darbo objektas – užimtųjų skaičiaus ir BVP kitimas Lietuvos apskrityse 1996 – 2001 metais.
• Pateikti statistinius skaičiavimus.
• Pateikti prognozavimą ir išvadas.
Tyrimo metodas ir priemonės – darbe remtąsi moksline literatūra, statistikos departamento bei ūkio ministerijos ataskaitiniais duomenimis.
1. STATISTIKOS OBJEKTAS IR METODAS
Statistika – tai mokslas, nagrinėjantis masinius socialinius ekonominius bei kitus reiškinius, kiekybiniu aspektu su jų kokybiniu turiniu vietos ir laiko sąlygomis.
Statistikos objektas – tai masinių socialinių ekonominių reiškinių kiekybinis aspektas su kokybiniu turiniu, kuris yra pavaizduojamas statistinių rodiklių pagalba.
Statistinio darbo objektu pasirinktas nagrinėti užimtųjų skaičiaus ir BVP pokyčių dinamika 1996 – 2001 metais.
Statistikos metodas – tai būdai, priemonių visuma masinių procesų dėsningumams tirti.
Statistinio tyrimo tikslas – apibendrintų duomenų gavimas ir siekimas atskleisti tų reiškinių visumos bendrąsias savybes konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.
Atliekant statistinius tyrimus išskyriau tyrimo etapus, kuriuose naudojau specifinius metodus:
• Statistinės medžiagos suvedimas, t.y. duomenų, kuriuos naudoti iš Statistikos departamento Ūkio ministerijos leidinio, duomenų rūšiavimo, grupavimo, apibendrinančių rodiklių apskaičiavimo, statistinių lentelių ir grafikų vaizdavimo.
• Statistinės medžiagos analizė: gautų duomenų tikslumo vertinimas.
• Pateikiamos išvados apie tiriamojo reiškinio objekto būklę, prognozės 3 metams į priekį.
Statistinė visuma – tai objektų arba reiškinių, egzistuojančių laike ir erdvėje, panašių savo turiniu, turinčių bendrų požymių ir besiskiriančių jų reikšmėmis, grupė.
Šio darbo statistinė visuma – užimtųjų skaičiaus ir BVP pokyčiai Lietuvos apskrityse.
Vienas iš svarbiausių statistikos darbo metodų yra visuomeninių gyvenimo reiškinių pasikeitimo laiko atžvilgiu atvaizdavimas. Duomenų už eilę praėjusių metų analizavimas leidžia daryti įvairias išvadas.
Socialiniai ekonominiai reiškiniai nuolat vystosi ir kinta, todėl keičiasi ne tik reiškinių apimtis, bet ir jų sudėtis. Toks socialinių ekonominių reiškinių kitimas laikui bėgant vadinamas dinamika. Savo darbe...
Šį darbą sudaro 3207 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!