Referatai

Homoseksualumas

9.6   (2 atsiliepimai)
Homoseksualumas 1 puslapis
Homoseksualumas 2 puslapis
Homoseksualumas 3 puslapis
Homoseksualumas 4 puslapis
Homoseksualumas 5 puslapis
Homoseksualumas 6 puslapis
Homoseksualumas 7 puslapis
Homoseksualumas 8 puslapis
Homoseksualumas 9 puslapis
Homoseksualumas 10 puslapis
Homoseksualumas 11 puslapis
Homoseksualumas 12 puslapis
Homoseksualumas 13 puslapis
Homoseksualumas 14 puslapis
Homoseksualumas 15 puslapis
Homoseksualumas 16 puslapis
Homoseksualumas 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Heteroseksualumo kaip vienintelės priimtinos seksualinės išraiškos formos propagavimas yra tiesiogiai susijęs su platesniais lyčių santykiais mūsų visuomenėje. Šeima, paremta heteroseksualinėmis vedybomis, propaguojama ir pateikiama kaip vienintelė vertinga visuomenės ląstelė. Kitokia seksualumo išraiška, seksas kaip malonumas ir bet koks bandymas atskirti seksualumą nuo dauginimosi suvokiami kaip grėsmė visuomeninei santvarkai.
Gėjai ir lesbietės ilgai buvo nematoma mažuma, veikiama paplitusių visuomenės prietarų ir įteisintos diskriminacijos. Nepaisant konstitucinių lygybės ir privatumo garantijų , homoseksualūs santykiai buvo baudžiami iki 1993 metų birželio 11 dienos. Lietuva paskutinė iš trijų pabaltijo valstybių panaikino Sovietinio Baudžiamojo kodekso straipsnio dalį, numatančią laisvės atėmimą už savanoriškus dviejų vyrų lytinius santykius. Lietuvoje nėra įstatymų, kurie gintų homoseksualius žmones nuo diskriminacijos.
Yra daug nuomonių apie gėjus ir lesbietes. Pagrindinės jų, kad jie yra “nenatūralūs”, jie psichiškai nesveiki, sutrikusi jų hormonų apytaka, jie pavojingi visuomenei, jie pasmerkti Biblijos ir pan. Tačiau įvairių kultūrų tyrinėjimai rodo , kad homoseksualumas plačiai paplitęs įvairiose pasaulio visuomenėse. Yra antropologinių ir istorinių duomenų, kad homoseksualumas buvo įprastas reiškinys Vakaruose iki Krikščionybės eros. J.Boswellas mano, kad I-as Krikščionybės tūkstantmetis buvo gana tolerantiškas. Tik šv.Akviniečio laikais, t.y. XIII amžiuje, homoseksualumas buvo pasmerktas kartu su kitomis seksualinėmis nuodėmėmis – nevedybiniais santykiais ir ne giminės pratęsimo santykiais.
Kas anksčiau buvo laikoma nuodėme, vėliau tapo nusikaltimu, o dabar bandoma įtikinti esant liga.
Foucoulto nuomone, homoseksualumas kaip psichiatrijos, psichologijos ir medicinos kategorija atsirado apie 1870 metus. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje dauguma sveikatos profesionalų nebelaiko homoseksualumo sutrikimu. Amerikos psichiatrijos asociacija išbraukė homoseksualumą iš psichinių ligų sąrašo dar 1773 metais, konstatuodama, kad homoseksualumas neturi poveikio protavimui, stabilumui, patikimumui ar bendriems socialiniems ar profesiniams sugebėjimams. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) 1988 metais taipogi nusprendė homoseksualumą išbraukti iš ligų sąrašo.
Seksualinė orientacija – socialinis reiškinys. J.Katzo nuomone, visas seksualumas yra sąlyginis dalykas, įtakojamas ir įgaunantis prasmę bei pobūdį pagal jo padėtį laike ir socialinėje erdvėje. Lytis tų, prie kurių traukia asmenį, tampa svarbi tik tada,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3612 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (3612 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 17 psl., (3612 ž.)
  • Word failas 105 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą