Mikėnuose,viešpatavo karalius Elektrionas.Telobėjai,vadovaujami karaliaus Pterelajo sūnų,pagrobė jo bandas ir užmušė Elektriono sūnus,norėjusius susigrąžinti pagrobtus gyvulius.Tada karalius Elektrionas paskelbė,jog jis atiduos savo gražuolės Alkmenės ranką tam,kuris grąžins jam bandas ir atkeršys už sūnų mirtį.Didvyris Amfitrionas sugrąžino Elektrionui bandas ir gavo Alkmenės ranką.Per vestuves susiginčijęs dėl bandų,Amfitrionas užmušė Elektrioną ir turėjo su žmona Alkmene bėgti iš Mikėnų.Amfitrionas,apsistojęs Tėbuose,pas karalių Kreontą,išvyko kariauti prieš telebojus.Jam nesant,Dzeusas,pavergtas Alkmenės grožio, atskubėjo pas ją, įgavęs Amfitriono išvaizdą.Veikiai sugrįžo ir Amfitrionas.Nuo Dzeuso ir Amfitriono pagimdė Alkmenė du sūnus-dvynius.
-Šiandien gims garsus didvyris,jis valdys visus savo giminaičius,kurie kildina savo giminę iš mano sūnaus, didžiojo Persėjo.
Tačiau Dzeuso žmona Hera,rūstaujanti,jog Dzeusas suartėjęs su mirtingąja Alkmene,
nusprendė gudrumu neleisti Alkmenės sūnui valdyti visų Persėjidų.Hera tarė Dzeusui:
-Duok man didžiąją nesulaužomą dievų priesaiką,jog tas,kuris šiandien gims pirmasis Persėdijų giminėje,valdys savo giminaičius.
Užvaldė Dzeuso protą apgaulės deivė Atė,ir,neįtardamas Heros klastos,jis davė nesulaužomą priesaiką.O Hera nusileidusi nuo Olimpo nuskubėjo į Agarą.Ten ji pagreitino
Persėjido Stenelo žmonos gimdymą,ir išvydo šviesą tądien silpnas,liguistas kūdikis- Euristėjas.
-Jau gimė Arge Persėjido Stenelo sūnus Euristėjas ir jis privalo valdyti Persėjo palikuonis.
Nuliūdo Dzeusas,tiktai dabar supratęs Heros klastą.
Dzeusas sudarė su Hera nesulaužomą sutartį,kad jo sūnus ne visą gyvenimą kentėsiąs
Euristėjo valdžią.Dvyliką žygdarbių atliksiąs jis Euristėjo pavedimu,paskui ne tik išsivadousiąs iš jo valdžios,bet ir tapsiąs nemirtingas.
Tą pačią dieną gimė ir Alkmenės dvyniai:vyresnįjį-Dzeuso sūnų,kurį pavadino Alkidu ir jaunesnįjį –Amfitriono sūnų Ifiklą.Alkidas ir buvo garsiausias Graikijos didvyris,kurį vėliau pranašautoja pitija pavadino Herakliu.
Hera persiokiojo Heraklį nuo pat pirmos jo gyvenimo dienos.Trokšdama pražudyti naujagimį didvyrį,ji pasiuntė dvi gyvates,tačiau Heraklis jas pasmaugė savo rankomis. Nustebintas sūnaus jėgos,Amfitrionas pasikvietė pranašą Teiresiją ir pasiteiravo jo,koks bus naujagimio likimas.Tada pranašas papasakojo,kiek garsių žygdarbių atliksiąs Heraklis,ir išpranašavo,kad gyvenimo pabaigoje jis tapsiąs nemirtingas.
Sužinojęs apie tokį Herakio likimą,jis ėmė auklėtį jį kaip tikrą didvyrį.Jis rūpinosi ne tik Heraklio jėga,bet ir jo išsilavinimu.Heraklis buvo mokomas skaityti,rašyti,dainuoti ir groti kitara.
Išaugo Heraklis ir tapo stiprus jaunuolis.Laimingai jis gyveno,kol Hera nepasiuntė jam baisios ligos,per kurią...
Šį darbą sudaro 3610 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!