Kiekvienoje visuomenėje egzistuoja savitas technologijų supratimas. Šį suvokimą galima tapatinti su individualumu, atsirandančiu dėl konkrečių tam tikroje aplinkoje egzistuojančių bendruomenės gyvenimo sąlygų, kurių veikiamas randasi ir rutuliojasi mokslas bei jo samprata. Kadangi naujos technologijos (išradimai) visuomet ypač stipriai įtakojo ir keitė žmonių gyvenimą, todėl galima daryti prielaidą, jog nuolatinis jų atsiradimas sąlygoja viso mokslo progresą.
Darbe pateikiama penkių didžiausių pasaulio išradimų raida: vertikaliojo vandens rato, mechaninio laikrodžio, parako, akinių, spausdinimo mašinos bei daugelis kitų išradimų, kurie buvo išvystyti ir tobulinti pasinaudojant anksčiau minėtais išradimais. Šios technologijos padarė perversmą moderniajame moksle, padėjo pamatus mokslo bei pramonės šakų atsiradimui. Jų dėka šiandieniniame pasaulyje informacijos sklaida tapo įmanoma ne tik tarp-valstybinėje, bet ir tarp-kontinentinėje erdvėje.
Darbo tikslas - atskleisti didžiųjų išradimų poveikį mokslo, technologijų ir visuomenės raidai.
2. Išanalizuoti socialinių institucijų įtaką mokslo ir technologijų plėtrai;
3. Apibrėžti technologijų poveikio visuomenės plėtrai prognozavimo principus.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, internetinių šaltinių analizė.
1. Technologijų raida ir jų poveikis socialinei raidai
1.1. Technologijų samprata
Technologijas, kaip reiškinį būtų galima apibūdinti keliais apibrėžimais. Galėtume jas įvardinti kaip priemonę konkrečiam tikslui pasiekti. Taip interpretuojant šią sąvoką būtų galima daryti išvadą, jog skirtingose visuomenėse išrandamos bei tobulinamos skirtingos technologijos, kadangi kiekvienos visuomenės išradėjai vartoja tik konkrečiai visuomenei būdingas išteklius. Tokia sąvokos interpretacija paaiškina technologijų esmę. Kitas technologijas apibūdinantis teiginys apibrėžia jas kaip priemonę žmonių poreikiams tenkinti. Kadangi poreikiai priklauso nuo visuomenės vertybių, todėl būtų galima daryti išvadą, jog technologijos – tam tikros visuomenės vertybinių orientacijų išraiška. T.y. tam tikras atsakas į konkrečius žmonių norus ar troškimus. Taip pat būtina paminėti, jog technologijų raidos etapais, analizuojant jas nuo žemdirbių visuomenės, didžiausią įtaką jų plėtrai padarė valdančiųjų ir karių visuomenės sluoksnių atstovai. Pavyzdžiui, Egipto inžinierių statytos piramidės, vėliau – graikų šventyklos, dar vėliau Bizantijos bazilikos ir t.t. (K. Kriščiūnas, L. Rinkevičius, 2002).
Apskritai kalbant apie konkretaus etapo vystymąsi pastebima, jog įvairiems dalykams paaiškinti vartojamos tam tikros, tik konkrečiai...
Šį darbą sudaro 4717 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!