Analizės

Gyvenimo istorijos. Straipsnių analizė

9.0   (2 atsiliepimai)
Gyvenimo istorijos. Straipsnių analizė 1 puslapis
Gyvenimo istorijos. Straipsnių analizė 2 puslapis
Gyvenimo istorijos. Straipsnių analizė 3 puslapis
Gyvenimo istorijos. Straipsnių analizė 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gyvenimo istorijos – tai sąvoka ir tyrimo būdas. Gyvenimo istorijos yra svarbus sociologijos vystymosi parametras, o atskleidžiantys savo požiūrį sociologai irgi papildo šio mokslo žinias (P.Bordieu).
Gyvenimo istorijų atskleidimas įteisina požiūrį, jog istoriją ir gyvenamą laiką reikia gerbti ir vertinti. Tuo pabrėžiama ir kiekvieno visuomenės nario pareiga dalyvauti ginant savo laikmetį, būnant ne tik istorijos objektu, bet ir veikėju, savo gyvenimo istorijos kūrėju.
Savo darbe analitiškai lyginsiu ir vertinsiu du straipsnius - A.Vosyliūtės " Moterų istorijos: egzistenciniai rūpesčiai" ir D.Kuzmickaitės "Pokario kartos simbolinio dialekto konstravimas Marijampolės mokytojų seminarijos mokinės gyvenimo patirtyse" .
Analizuodama atsakysiu į klausimą - kaip autorės straipsniuose įpina empirinius duomenis ir jų pagrindu kuria teoriją, nurodysiu teorines prielaidas, kurias pateikia autorė, taip pat straipsnių skirtumus, panašumus, straipsnių struktūrą ir savo asmenines įžvalgas.
A.Vosyliūtės straipsnyje autorė analizavo vyrenio amžiaus moterų gyvenimo istorijas, o D. Kuzmickaitė analizuoja biografinį seminarijos mokinės pasakojimą. Gyvenimo istorijų rašymas atskleidžia ne tik pasakotojo savimonę, jo gyvenimo įvykių reikšmingumą, veikėjo požiūrį į savo išgyvenimus, tą istorinį laikotarpį , bet ir sociologui padeda suvokti ir papildyti šio mokslo žinias. Gyvenimo istorijose atsiskleidžia to laikmečio socialinės problemos, jų svarbumas, vertė, taip pat gyvenimo etapų reikšmingumas, amžiaus tarpsnių ypatumai. Sociologui, ar tyrinėjančiam asmeniui yra svarbu suvokti, kas pasakotojui yra svarbu, pamatyti skirtumus, kaip į tą pačią problemą žvelgia skirtingo amžiaus, lyties, statuso žmonės, ir kaip žmonės savo požiūriais bei veiksmais formuoja socialinius santykius, visuomenę.
Autorė A.Vosyliūtė straipsnyje „Moterų istorijos: egzistenciniai rūpesčiai“ nagrinėja įvairių moterų skirtingas gyvenimo istorijas, naudodama metodą skirtingų atvejų metodą. Savo straipsnyje naudodama empirinius duomenis, ji bando atskleisti kas yra svarbu bei vertinga. Straipsnyje matome, kad vyresnių moterų situacijos šerdis yra jų sveikatingumo bei šeimyninė būklė. Taip pat svarbi jų gyvenime materialinė būklė, gebėjimas planuoti savo buitį, išlaikyti sveikatą ir palaikyti darną šeimoje. Moterys vaizduojamos sveikos ir sergančios, turinčios vaikų ir bevaikės, našlės ir turinčios vyrus. Visos moterys, kurias aprašo A.Vosyliūtė,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1173 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1173 ž.)
Darbo duomenys
  • Sociologijos analizė
  • 4 psl., (1173 ž.)
  • Word failas 44 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Nusikaltimų ir skiriamų bausmių analizė pagal E. Durkheimo teoriją

Nusikaltimų ir skiriamų bausmių analizė pagal E. Durkheimo teoriją Sociologija
Peržiūrėti darbą

V. Kavolis "Civilizacijų analizė"

V. Kavolis "Civilizacijų analizė" Sociologija
Peržiūrėti darbą

Gyvenimo lygio vertinimas: miesto ir kaimo gyvenimo lygio skirtumai

Gyvenimo lygio vertinimas: miesto ir kaimo gyvenimo lygio skirtumai Sociologija
Peržiūrėti darbą

Kontent analizė: Kaip lieknėjimo tema reprezentuojama žurnalo "Cosmopolitan" reklamose ir straipsniuose apie dietas ir fizinius

Kontent analizė: Kaip lieknėjimo tema reprezentuojama žurnalo "Cosmopolitan" reklamose ir straipsniuose apie dietas ir fizinius Sociologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.