Senovės graikai labai puoselėjo skulptūrą ir dailę. Tai rodo išlikusios skulptūros ir vazos. Graikai tai pat tapė ir ant sienų, bet išlikę tėra tik keli pavyzdžiai. Išskiriamos 3 epochos: archajinė ( VII – VI a. pr. Kr. ), klasikinė ( V – IV a. pr. Kr.), helenistinė ( III – I a. pr. Kr.). Archajinės epochos meno kūrinių išliko labai mažai. Šios epochos skulptūroms būdingi bruožai: sustingęs žvilgsnis, viena koja priekyje kitos. Klasikinėje epochoje buvo sukurta daug skulptūrų. Joms būdingas plastinis tikrovės suvokimas. Skulptūros buvo kalamos iš akmens, skobiamos iš medžio, lipdomos iš molio, liejamos iš bronzos. Helenizmo laikotarpiu klestėjo vaizduojamosios dailės stilių įvairovė, iškilo juodafigūrė ir raudonfigūrė keramika. Tai įvairaus dydžio ir formos, turinčios tam tikrą paskirtį vazos.
Kartu su architektūra vystėsi ir graikų skulptūra. Iš pradžių tai buvo Rytų, dažniausiai egiptiečių, dailės pamėgdžiojimai. Seniausios statulos buvo tarsi sustingusios, beveik be gyvybės. Svarbiausias archajinės skulptūros tikslas buvo vaizduoti ramiai stovinčio žmogaus figūrą. Vėliau dailininkai geriau pažino žmogaus figūrą, suvokė jos organišką sandarą ir stengėsi visa tai parodyti kūrinyje. Iš pakitusio požiūrio į žmogaus atvaizdą galima spręsti apie veržlų graikų gyvenimą. Daugiausia ir gražiausių statulų archeologai atrado antikoje.
Istorikai juokauja, kad Atėnuose buvo daugiau statulų negu gyvų žmonių. Skulptūromis buvo puošiamos šventyklos gyvenamieji namai, įamžinamas žymių žmonių atminimas. Daug statulų liekanų rasta Akropolyje. Daug graikiškų statulų nukopijavo romėnai.
V a. pr. Kr. labiausiai ištobulėjo graikų skulptūra. Tai matyti iš meistrų Mirono, Fidijo ir Polikleto kūrinių. Tikru aukso amžiaus pasididžiavimu laikomi Periklio draugo, atėniečio Fidijo darbai. Fidijas buvo nuostabus skulptorius, liejikas architektas ir dekoratorius. Nuo 450 m. pr. Kr. jis vadovavo visai Atėnų puošybai ir Akropolio statybai. Pasaulyje Fidiją išgarsino nuostabios Atėnės skulptūros Akropolyje ir Partenone, didinga Dzeuso statula Olimpijoje.
Parteono deivė.
Daugelis graikų skulptūrų vaizduoja nuogus vyrus ir moteris. Nuogumas graikams buvo įprastas. Pirmose olimpinėse žaidynėse vykusiose 776 m. pr. Kr. Graikijoje sportininkai nevilkėjo jokių...
Šį darbą sudaro 2001 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!