Gimdos kaklelio vėžys pasaulyje yra antroji pagal dažnumą vėžio lokalizacija po krūties vėžio tarp moterų onkologinių ligų. Besivystančiose šalyse ši liga pirmauja, o išsivysčiusiose užima šeštąją vietą tarp moterų onkologinių ligų.
Literatūroje aprašyta daug mokslinių tyrimų, kurie atliktisiekiant išsiaiškinti įvairių rizikos veiksnių svarbą bei jų tarpusavio sąveiką gimdos kaklelio vėžio etiologijoje. Jau ankstyvosios epidemiologinės studijos rodė ryšį tarp gimdos kaklelio vėžio ir lytinio gyvenimo. Dabar lytiškai plintantis žmogaus papilomos virusas (human papilloma virus, ŽPV) yra visuotinai pripažintas kaip pagrindinis gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys. Manoma, kad žmogaus papilomos virusas, ypač didelės rizikos jų tipai, apie 90 proc. Yra gimdos kaklelio vėžio ligos priežastis. ŽPV infekcijos ir gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksniai yra panašūs. Didžiausia ŽPV infekcijos, o kartu ir gimdos kaklelio vėžio rizika yra moterims, anksti pradedančioms lytinį gyvenimą, turinčioms daugiau negu vieną seksualinį partnerį. Be ŽPV nustatyta ir kitų lytiškai plintančių virusų svarba gimdos kaklelio vėžiui atsirasti. Kitos virusinėsinfekcijos paprastaisusijusios su didesne gimdos kaklelio vėžio rizika ŽPV neturinčioms moterims, kurios infekuotos Herpes simplex arba citomegalo virusais.
Gimdos kaklelio vėžys nėštumo metu, pasitaiko santykiu 1:1200-10000. Gimdos kaklelio vėžys, nustatytas 6 mėn. laikotarpiu po nėštumo nutraukimo ar praėjus 12 -18 mėn. po gimdymo, taip pat priskiriamas prie naviko, susijusio su nėštumu. Gimdos kaklelio vėžys ir nėštumas – gydytojui, ir pacientui – efektyvus vėžio gydymas kelia pavojų nėštumui. Po gydymo dažniausiai nebelieka galimybės pastoti ir išnešioti vaisių. Literatūros duomenų šiuo klausimu yra nedaug ir pateikiami atskiri ligos atvejai arba nedidelės stadijos. Dažniausiai gimdos kaklelio vėžys nagrinėjamas kartu su ikivėžinėmis būklėmis. Tarp moterų, kurioms pirmą kartą diagnozuotas gimdos kaklelio vėžys, nėščios būna, nuo 1% iki 3% . Intraepiteliniai gimdos kaklelio pokyčiai nėštumo metu randami nuo 1% iki 8 % moterų. Populiacijose aptinkama net iki 20% nėščiųjų, kurioms nustatyti pakitimai onkocitologiniame tepinėlyje. Nėštumas dalį moterų priverčia pirmą kartą kreiptis į ginekologą ir atlikti onkocitologinį tepinėlį. Kaip...
Šį darbą sudaro 2141 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!