Gerovė – gerai aprūpintas, laimingas gyvenimas. Gerovių būna įvairių rūšių: asmeninė, kultūrinė, ekonominė, socialinė ir kt., taciau mano darbe akcentuosiu tik dvi pastarąsias – ekonominę ir socialinę gerovę.
Ekonominės gerovės rodikliais įprasta laikyti bendrajį nacionalinį produktą, nacionalines pajamas, užsienio skola ir t.t.
XX šimtmečio antroje pusėje vis labiau pasireiškiančios humanizmo tendencijos sąlygojo socialinių aspektų reikšmingumą, todėl tokie rodikliai, kaip nedarbo lygis, sveikatos apsaugos būklė, naujagimių mirtigumas ir kiti, parodo socialinę gerovę.
Savo darbe nusprendžiau palyginti 10 labai skirtingų pasaulio šalių iš visų pasaulio kontinentų pagal 14 geografinių, ekonominių, socialinių ir lygybės rodiklių. Rodikliai nebuvo pasirinkti aklai vadovaujantis mokomąja medžiaga, kai kurie buvo išrenkti savarankiškai, siekiant suteikti darbui originalumo bei padaryti jį įdomesnį.
Šalys buvo pasirinktos remiatis įtakingo Didžiosios Britanijos žurnalo „The Economist“ atliktu tyrumu, kuris buvo įgyvendinantas surikiuojant pasaulio valstybes pagal rodiklius, kurie sudaro palankiausias gyvenimo sąlygas bei daro žmones laimingus. Pasirinkau kuo įvairiau įvertinantas pasaulio valstybes, atsižvelgdama ir į valstybės reikšmingumą pasaulyje (dydį, svarbą, išskirtinį skurdą ar gerovę pasak tyrimo).
Įtakingo Didžiosios Britanijos žurnalo "The Economist" atliktas tyrimas parodė, jog pagal gyvenimo kokybę Airija yra geriausia vieta pasaulyje gyventi. Šalys buvo lyginamos pagal gyventojų sveikatą ir kitus rodiklius, kurie sudaro palankiausias gyvenimo sąlygas bei daro žmones laimingus. Tai - ne tik gyventojų pajamos, bet ir darbingumo lygis, šeimų bei skyrybų skaičius, klimatas, politinis stabilumas ir saugumas, lyčių lygybė. "Airija laimėjo, nes joje geriausiai suderinti visi šie elementai", - rašo "Economist". Kartu pripažįstama, jog gyvenimo kokybę įvertinti sunku ir tyrimo rezultatai daugelyje šalių susilauks kritikos - "išskyrus, žinoma, Airijoje". Tik viena šalis dešimtuke, Australija, yra ne Europos žemyne. JAV liko tryliktoje vietoje, o trys Europos pramonės milžinės Prancūzija, Vokietija ir Didžioji Britanija buvo atitinkamai 25, 26 ir 29 vietose. Apžvalgininkų nuomone, nors šiose šalyse atlyginimai yra dideli, žemyn jas nutempė socialiniai trūkumai. Paskutinėje, 111 vietoje, nuspręsta įrašyti Zimbabvę, kur "gyvenimas prezidentaujant Robertui Mugabei iš blogo...
Šį darbą sudaro 2471 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!