Tikslai ir uždaviniai
Mano referato tikslas – susipažinti su UAB „Švyturys-Utenos alus“ valdoma alaus darykla „Švyturys“, jos veikla ir su jos gaminamo alaus „Ekstra Draught“ gamybos technologija.
Šiame referate aptarsiu alaus daryklos „Švyturys“ veiklą ir pagrindinius alaus „Ekstra Draught“ gamybos procesus bei skirtingų alaus rūšių gamybos technologinius skirtumus.
Pramonės šaka, naudojami ištekliai, darbo jėgos imlumas ir technologijos reikšmė
Mano pasirinkta alaus darykla yra priskiriama prie maisto pramonės. „Švyturys“ – tai didžiausia ir seniausia iki šiol veikianti alaus darykla šalyje. Šios įmonės asortimentas yra ganėtinai platus, o visos alaus rūšys turi prekinį ženklą „Švyturys“ jau labai seniai. Pati darykla gyvuoja jau daugiau nei 220 metų.
Nors įmonėje gamyba yra automatizuota, joje pagrindinius gamybos procesus atlieka įvairūs sudėtingi mechanizmai ir įrenginiai (vandens paruošimo katilai, virimo įranga, misos nusistovėjimo katilai, fermentacijos ir nokinimo įrenginiai, pilstymo įrenginiai ir kiti), tačiau joje vienu metu dirba daugiau nei pusšimtis darbuotojų, dirbami per parą dviem pamainom po 8 valandas. Taigi įskaitant visus darbuotojus, reikalingus visam gamybos procesui ir prekių pristatymui nuo pradžios iki galo atlikti, įmonėje dirba daugiau nei 100 darbuotojų. Darbuotojų kvalifikacijos kėlimas ir profesinis tobulėjimas yra vienas svarbiausių bendrovės ilgalaikių strateginių uždavinių. Bendrovė taip pat rūpinasi naujų darbuotojų adaptacijos programa, kuri yra įgyvendinama įmonės viduje, kolektyvo vystymo programa, kurios yra įgyvendinamos įmonės viduje, rengia apmokymus ir siunčia seminarus, kursus. Bendrovė didelį dėmesį skiria darbuotojų paieškai bei atrankai, kompetencijai bei profesionalumo lygiui.
Pagrindiniai maistiniai ištekliai, naudojami gamyboje, yra: miežiai, apyniai, mielės, vanduo ir įvairūs priedai (cukrus, smulkinti kukurūzai, ryžiai).
2. Įmonės gamybos apžvalga
Įmonės įkūrimas, statusas, veiklos pobūdis
„Švyturys“ – seniausia veikianti alaus darykla Lietuvoje, įkurta dar 1784 metais (įsteigė pirklys J.W.Reincke). Per kelis šimtmečius šios Klaipėdos daryklos gaminamą alų pamėgo ne tik pajūrio, bet ir visos Lietuvos gyventojai.
„Švyturio“ aludarių meistriškumas pirmuoju aukso medaliu buvo įvertintas dar 1883 metų Klaipėdos tarptautinėje verslo mugėje, o antruoju – 1927 metų Lietuvos ūkio parodoje Klaipėdoje.
Po karo atstatytoje „Švyturio”...
Šį darbą sudaro 4087 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!