Gamyba plačiąja prasme- tai veikla, kai įdirbama žemė, auginami augalai, kasamos anglys, geležis paverčiama mašinomis, sukuriamos transporto ir kitos paslaugos.
Kad gamyba vyktų reikalingi trys veiksniai- žemė, darbas ir kapitalas.
Žemė ir gamtos ištekliai yra tai ką duoda gamta: dirva, iškasenos, gyvūnija it t. t.
Darbas- tai fizinės ir protinės pastangos atlyginimui gauti. Būtent darbas kuria prekes ir paslaugas.
Kapitalas aprėpia visas gamybos priemones, pastatus, įrengimus, mašinas ir pinigines lėšas- visa tai kas naudojama gamyboje ar teikiant paslaugas.
Vykdant nesudėtingą gamybą naudojami tik du veiksniai- žemė ir darbas. Sudėtingoje gamyboje naudojami visi trys veiksniai. Be to, atsiranda tokie veiksniai kaip darbo organizavimas ir žmogiškieji ištekliai.
Šiuolaikinis gamybos procesas prasideda žaliavų, medžiagų, pusgaminių pateikimu darbo vietoms ir baigiasi gatavo gaminio pateikimu į sandėlį. Šį darbo procesą ir jo sudedamąsias dalis ir bus nagrinėjami mano darbe.
Kiekvienos įmonės paskirtis - gaminti gamybos priemones, vartojimo reikmenis arba atlikti patarnavimus.
Gamybos procese galima išskirti tris sudedamąsias dalis: darbą, darbo priemones ir darbo objektus. Jie pateikti 1 paveiksle.
1. pav. Gamybos proceso schema
Darbo objektus galima suskirstyti į keturias pagrindines grupes: žaliavas bei pagrindines medžiagas, pagalbines medžiagas, kooperuojamuosius ir komplektuojamuosius dirbinius.
Žaliavos ir pagrindinės medžiagos - tai darbo objektai, iš kurių tiesiogiai gaminama produkcija, kurie sudaro gaminių daiktinį turinį (metalas mašinų gamyboje, oda arba jos pakaitalai avalynės gamyboje, mediena baldų gamyboje ir pan.).
Pagalbinės medžiagos nesudaro gaminio daiktinio turinio, bet jos naudojamos gamybos procese (tepalai staklėms tepti, emulsija pjaunamam metalui ir pjovimo įrankiams aušinti, medžiagos ūkiniams reikalams ir kt.).
Kooperuojamieji dirbiniai ūkio požiūriu nėra gatavi gaminiai, nors ir įeina į juos gaminusios įmonės prekinę produkciją. Jie gaminami pagal įmonių vartotojų užsakymus, dažniausiai pagal užsakovo brėžinius bei kitokią techninę dokumentaciją. Įmonėje, kuri yra kooperuojamųjų dirbinių užsakovas, šie dirbiniai gamybos procese toliau apdirbami. Prie kooperuojamųjų dirbinių priskiriami, pavyzdžiui: iš kitų įmonių gaunami liejiniai, kalti ruošiniai, kartais - ir gatavos detalės.
Komplektuojamieji dirbiniai yra ir tarpinė kooperuojamųjų dirbinių ir gatavų gaminių stadija....
Šį darbą sudaro 1379 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!