Referatai

G. Alportas "Tapsmas"

9.8   (2 atsiliepimai)
G. Alportas "Tapsmas" 1 puslapis
G. Alportas "Tapsmas" 2 puslapis
G. Alportas "Tapsmas" 3 puslapis
G. Alportas "Tapsmas" 4 puslapis
G. Alportas "Tapsmas" 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gordon W. Allportas ( 1897 – 1967 ) – garsus JAV psichologas, Harvardo universiteto profesorius. Jis sukūrė vadinamąją individualybės psichologiją, asmenybės tyrimo testą. Knygos „Tapsmas“ pagrindą ir sudaro G.W.Allporto paskaitos apie tapsmo psichologiją – individo vystymąsi nuo kūdikio iki brandžios asmenybės. Jis laikosi humanistinio požiūrio, aptaria individualų gyvenimo stilių, moralines bei religines paskatas.
G.W.Allportas neaprašinėja visų psichologinės minties mokyklų ar jų filosofinių prielaidų, o stengiasi sugretinti du skirtingus požiūrius į žmogaus tapsmo problemą. Juos pavadino Lock’o ir Leibnitzo tradicijomis.
Johnas Lock’as ką tik gimusio individo protą laikė esant „tabula rasa“. Intelektas yra pasyvus, jį veikia pojūčiai. Lock’o idėjų atstovų yra asociacinėje psichologijoje, biheviorizmo, stimulo – reakcijos psichologijoje bei visose kitose į stimulą orientuotose psichologijos pakraipose. Jas su Lock’o empirizmu sieja tam tikros esminės prielaidos.
Pirmiausia jos teigia, kad tai, kas yra išorėje ir matoma, svarbiau už tai, kas ne išorėje ir nematoma. Kadangi protas iš prigimties tobula rasa, svarbu ne pats organizmas, o tai, kas jam nutinka iš išorės.
Kita Lock’o prielaida tokia: tai, kas maža ir molėkuliška labiau esminga negu tai, kas stambu ir moliška. Žmogaus asmenybė laikoma refleksų ir įpročių visuma. Domimasi ne tik molekuliniais blokais, bet ir tikima rūšių ekvivalentiškumu, t.y., kad kiekvieną žmogaus prigimties bruožą galima išsamiai išstudijuoti stebint paprastesnes nei žmogaus sandaros rūšis.
Taip pat Lock’as teigia, kad tas, kas pirmesnis, yra svarbesnis už tą, kas atsirado vėliau už aną. Vaikystės mokymasis, fiksacijos, sąlygotumai – tai svarbūs dalykai.
Visos Lock’o prielaidos artimos moderniajam pozityvizmui.
Leibnitzo tradicija
Leibnitzo tradicija tvirtina, kad asmuo – tai ne veiksmų rinkinys ir ne vien veiksmų vieta; asmuo – tai veiksmų šaltinis. Kad suprastume, kas yra asmuo, visados būtina pažiūrėti, kuo jis gali tapti ateityje, nes kiekviena asmens būsena byloja apie ateities galimybes.
Norint lengviau suprasti Leibnitzo tradicijos pasireiškimo formą, G.W.Allportas siūlo apžvelgti kognityvinę psichologiją, o vėliau motyvacijos teorijas. Nagrinėdamas šią Leibnitzo tradiciją G.W.Allportas ir stengiasi parodyti kognityvinės psichologijos aspektus,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1470 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1470 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 5 psl., (1470 ž.)
  • Word failas 46 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Asmenybės tapsmas

Asmenybės tapsmas Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt