Finansų samprata, reikšmė ir funkcijos.
Kiekvienoje valstybėje bendro nacionalinio produkto ir nacionalinių pajamų paskirstymas ir perskirstymas vyksta pinigine forma. Pinigai – aktyvas, kuris dažniausiai taikomas kaip mainų priemonė.
Pajamų paskirstymas – nacionalinių pajamų paskirstymas pagal išteklių sąnaudas arba tarp išteklių sąnaudų tiekėjų ir kitų gavėjų.
Pajamų (per)paskirstymas – pajamų paskirstymo ekonomikoje modelio pakeitimo politika, kurios tikslai daugiau socialinio, o ne ekonominio pobūdžio. Pagrindinis (per)paskirstymo tikslas – pasiekti tolygesnį pajamų paskirstymą tiek tarp atskirų bendruomenės dalių bei, kad kiekvienam būtų garantuotas pragyvenimo minimumas.
Sąvoka FINANSAI kilusi iš prancūziško žodžio finance, kuris reiškia visumą piniginių lėšų, esančių įmonių ar valstybės žinioje, jų formavimo sistemą, paskirstymą ir panaudojimą.
Savo materialiu turiniu valstybės finansai yra piniginės fondų lėšos.
Per evoliucijos laikotarpį žmonija praėjo ilgą kelią nuo betarpiškų prekių mainų iki prekinių-piniginių santykių, kur pinigai tapo bendru ekvivalentu, o valstybė valdydama ekonominius ir socialinius procesus, pradėjo vesti pajamų-išlaidų sąskaitas pinigine forma, kurdama įvairius piniginius fondus.
Finansai – tai ne pačios piniginės lėšos, jie yra gamybos ir materialinių turtų paskirstymo kontrolės priemonė, skatinanti valstybės ir visuomenės vystymąsi.
Finansai ir finansiniai santykiai visada yra piniginiai santykiai, tačiau ne visi piniginiai santykiai yra finansiniai santykiai.
Finansinės funkcijos:
finansinės veiklos reguliavimo
finansinių fondų kaupimo
lėšų paskirstymo
lėšų panaudojimo
finansinės veiklos kontrolė
Finansų funkcijos:
paskirstomoji – yra skirta subalansuotam ir efektyviam ūkio vystymuisi. Finansams tarpininkaujant valstybės pajamų paskirstymo procese sudaromi finansiniai fondai, kurie užtikrina atskirų valstybės funkcijų vykdymą ir visuomenės grupių poreikių tenkinimą.
kontrolės – teikia galimybę reguliuoti t.t. ekonominius – socialinius valstybės procesus.
Finansų sudėtis: viešieji ir privatieji finansai. Viešųjų finansų sąvoka.
VIEŠIEJI FINANSAI – tai pagrindiniai santykiai paskirstant ir (per)paskirstant visuomeninio produkto vertę bei nacionalinių vertybių dalis, susijusias su valstybės ir jos įmonių finansinių resursų formavimu ir valstybės lėšų panaudojimu plečiant gamybą, tenkinant visuomenės socialinius-kultūrinius poreikius, valstybės gynybos ir valdymo reikmes.
PRIVATIEJI FINANSAI – tai visuomeniniai santykiai, kylantys privačioje erdvėje, t.y. kaupiant, paskirstant ar panaudojant materialines vertybes, nuosavybės teise priklausančias privatiems fiziniams ar juridiniams asmenims.
Į viešuosius finansus įeina:
atskirų...
Šį darbą sudaro 15997 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!