Konspektai

ES rinkos

10   (3 atsiliepimai)
ES rinkos 1 puslapis
ES rinkos 2 puslapis
ES rinkos 3 puslapis
ES rinkos 4 puslapis
ES rinkos 5 puslapis
ES rinkos 6 puslapis
ES rinkos 7 puslapis
ES rinkos 8 puslapis
ES rinkos 9 puslapis
ES rinkos 10 puslapis
ES rinkos 11 puslapis
ES rinkos 12 puslapis
ES rinkos 13 puslapis
ES rinkos 14 puslapis
ES rinkos 15 puslapis
ES rinkos 16 puslapis
ES rinkos 17 puslapis
ES rinkos 18 puslapis
ES rinkos 19 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Grūdinėmis kultūromis Europos Sąjungoje 2000 metais buvo apsėta 36,67 mln. ha., arba vidutiniškai apie 40 proc., ariamosios žemės ploto, ir prikulta 214,7 mln. tonų grūdų, vidutiniškai po 5,7 tonos iš hektaro javų pasėlių. Grūdų derlius kasmet sudaro apie 11 proc. Bendrosios ES žemės ūkio produkcijos vertės, tam tikslui išleidžiant apie 42 proc. Žemės ūkio garantijų ir orientavimo fondo lėšų.
Pasaulyje javais kasmet apsėjama apie 300 mln. hektarų, o JAV – 35 mln. ha. Vidutinis grūdų derlius 1998 – 2001 metais pasaulyje buvo 2,9 tonos, JAV – 7,5 tonos iš hektaro javų pasėlių.
Bendra ES grūdų rinka buvo pradėta formuoti Tarybos reglamentu Nr. 19/1962/EEB. Juo buvo panaikinti iki tol tarp „šešiukės“ egzistavę prekybiniai trukdžiai ir įvesti Europos Bendrijų kontroliuojami kintamieji prekybiniai mokesčiai „šešiukės“ viduje bei tarp Europos Bendrijų valstybių narių ir trečiųjų šalių. Iki 1967 metų laipsniškai mažinant buvo visai panaikinti grūdų prekybos mokesčiai Europos Bendrijų viduje.
Dėl bendrų grūdų kainų visose valstybės pavyko susitarti tik 1964 metų pabaigoje, nes tam itin priešinosi Vokietijos ir Liuksemburgo žemdirbiai, kurie nenorėjo sutikti su jiems siūlomomis mažesnėmis Belgijos ir Prancūzijos kainomis. Susitarti pavyko tik visų valstybių žemdirbiams išsiderėjus patį didžiausią iš visų valstybių narių Vokietijos kainų lygį.
Nuo 1967 metų Tarybos reglamentu Nr. 120/67/EEB visoms valstybėms buvo pradėta taikyti vienoda grūdų kainų parama.
Tarybos reglamentais Nr. 2727/75/EEB, 1765/92/EEB, 1766/92/EEB buvo pradėta reformuoti bendroji grūdų politika. Nuo 2000 metų sausio 1 dienos Tarybos reglamentu Nr. 1251/99/EB pradėtos esminės grudų rinkos politikos reformos pagal „Darbotvarkė 2000“ programą.
Bendros ES grūdų rinkos reguliavimas taikomas visiems vietoje išaugintiems ir iš trečiųjų šalių importuotiems rugiams, kviečiams, miežiams, kviečių ir rugių mišiniui (meslinui), avižoms, kukurūzams, soroms, sorgui, kanarėlių lesalui, kitiems grūdams bei grūdų produktams (miltams, kruopoms, krakmolui ir kt.).
Eksporto subsidijos mokamos tada, kai Europos Sąjungoje grūdai superkami didesne kaina, nei juos pavyksta parduoto pasaulinėmis kainomis užsienio rinkose. Taip eksportuotojui (ūkininkui ar prekybininkui) kompensuojamas tarp vidaus rinkos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5361 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
19 psl., (5361 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekonomikos konspektas
  • 19 psl., (5361 ž.)
  • Word failas 121 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt