Darbo autorius palaiko nuomone, kad Lietuvos padėti globalioje pasaulio darbo jėgos rinkoje reikia nagrinėti ES kontekste. Žiūrint iš istorinės perspektyvos migracijos tarp Rytų ir Vakarų, kaip reiškinio atsiradimas laikoma XXa. pradžia. Tuo laikotarpiu pagrindinės migracijos priežastys buvo ekonominės, kuomet iš agrarinių Rytų šalių individai migravo į industrines Vakarų Europos valstybes, o iš jų į Ameriką ar kitus žemynus. Kitą migracijos bangą iššaukė nacių atėjimas į valdžią Vokietijoje ir Antrasis Pasaulinis karas, įtakojęs, jog šiuo sunkiu laikotarpiu apie 20 milijonų Centrinės, Rytų ir Šiaurės Europos gyventojų tapo migrantais.
Šaltojo karo laikotarpiu Sovietų sistema buvo įvedusi griežtus apribojimus laisvam asmenų judėjimui, tačiau būta ir keleto išimčių, kada prieš atsirandant Rytų – Vakarų Berlyno sienai apie 4 milijonai žmonių migravo į Vakarų Vokietiją; migrantų antplūdis iš tuometinės Jugoslavijos, kuri liberalizavo emigracijos sąlygas septintojo dešimtmečio pradžioje. Šio reiškinio pasėkoje apie 1,5 milijono migrantų atvyko į Vakarų Vokietiją ir Austriją.
Esminis lūžis laisvam asmenų judėjimui įvyko 1989m. žlugus “geležinei uždangai”. Po šio įvykio per pirmuosius tris metus apie 1,2 milijono asmenų išvyko į Vakarus dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tačiau galima teigti, jog ši migracijos banga išlaikė praeityje buvusių migracijos Rytų - Vakarų bangų tęstinumą ir nuo jų iš esmės niekuo nesiskyrė, nes laisvas asmenų judėjimas buvo įtakotas istorinių saitų tarp valstybių, etninių ir kultūrinių ryšių tarp žmonių bei atkartojo praeities migracijos judėjimus.
Pagrindinės migracijos ištakų šalys išliko tos pat kaip ir anksčiau didžiosios Rytų ir Centrinės Europos šalys, tačiau išryškėja naujos tendencijos mažėja pastovios migracijos apimtys ir įsigali trumpalaikė migracija, kuri pastaraisiais metais išlaiko pastovumą.
Pasibaigus derybiniams procesams tarp Lietuvos ir ES laisvo asmenų judėjimo klausimas išlieka aktualus. Visų pirma dėl to, kad galimybė laisvai judėti ES erdvėje labai patraukliai atrodo Lietuvos gyventojams, antra šios laisvės įgyvendinimui Lietuva skiria daug dėmesio tiek darbo rinkos sferoje, tiek socialinės politikos pokyčiuose, kurie yra vykdomi integruojantis į ES. Nustatytas pereinamasis laikotarpis darbuotojų...
Šį darbą sudaro 6674 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!