Šiuolaikinėje visuomenėje bet kurios rūšies energija yra didelė vertybė, kuri leidžia technikai, ekonomikai bei pačiai valstybei evoliucionuoti. Nuo pat Lietuvos energetikos vystymosi pradžios Rusija buvo pagrindinė žaliavų tiekėja aprūpinanti visas energijos sritis. Visiška priklausomybė nuo Rusijos tiekiamos energijos atsirado po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo. Nors visi konfliktai tarp šių valstybių jau praeityje, Lietuvos ir Rusijos santykiai nuolat išlieka įtempti dėl energetikos, Kaliningrado srities bei istorinių aplinkybių, kurios įtakoja ir Rusijos norą būti ir amžiams likti supervalstybe bei tiesiogiai ar ne daryti poveikį pasaulinei ekonomikai bei Europos valstybių valdymui.
Šiame darbe bus aptariama ir tiksliai nurodoma Rusijos įtaka Lietuvos ir Europos energetikai bei jos pasekmės šalių santykiams, vystymuisi bei energetiniams ryšiams. Bus bandoma aptarti dabartinius Lietuvos valdžios veiksmus energetiniam saugumui užtikrinti, bei rasti galimas Rusijos tiekiamos energijos alternatyvas..
Iki 2005 metų pradžios 70 % visos reikalingos Lietuvai elektros energijos gamino Ignalinos atominė elektrinė (AE), tačiau po pirmojo, o 2009 metais ir antrojo reaktoriaus uždarymo Lietuva ėmė pirkti elektros energiją iš Latvijos, Skandinavijos šalių ir, žinoma, Rusijos. Taip pat iš vienos didžiausių pasaulyje naftos kompanijų rusiškosios „LUKoil“ mes perkame ir dalį naftos produktų bei pačios žaliavos, o svarbiausia beveik visas reikalingas Lietuvai gamtines dujas tiekia Rusijos energetikos gigantė „Gazprom“ kompanija. Tad čia ir kyla energetinės priklausomybės arba kitaip energetinio saugumo problema, kuri jau daugybę laiko kvaršina Lietuvos Respublikos Seimo narių galvas.
Grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai dėl gamtinių dujų stokos kilo ne kartą. Monopolininkė „Gazprom“ strategiškai naudojasi savo įtaka Europos Sąjungos (ES) šalims ir savo nuožiūra tiekia gamtines dujas, neatsižvelgdama į sudarytas sutartis. Vienas pirmųjų tokių atvejų pasitaikė 2004 metais, kai „Gazprom“ nustojo tiekti dujas Baltarusijai dėl valstybių tarpusavio nesutarimų. Tuometinė publicistika teigia, jog nukentėjusioji Lietuvos kaimynė pradėjo naudoti ne jai skirtas tranzitu pumpuojamas dujas. Tuomet "Lietuvos dujos" organizavo dujų tiekimą per Latviją, tačiau jis nebuvo įgyvendintas. Dujų ekonomija Lietuvai problemą kėlė...
Šį darbą sudaro 1127 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!