Referatai

Emocijų psichologija

9.2   (2 atsiliepimai)
Emocijų psichologija 1 puslapis
Emocijų psichologija 2 puslapis
Emocijų psichologija 3 puslapis
Emocijų psichologija 4 puslapis
Emocijų psichologija 5 puslapis
Emocijų psichologija 6 puslapis
Emocijų psichologija 7 puslapis
Emocijų psichologija 8 puslapis
Emocijų psichologija 9 puslapis
Emocijų psichologija 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mūsų jausmai būna įvairus: stiprūs, spontaniški, kartais neužmirštami. Žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių. Palyginus su gyvūnais, mes daug dažniau jaučiame baimę, pyktį, liūdesį, džiaugsmą ir meilę. Niekam nereikia įrodinėtį, kad emocijos įvairina mūsų gyvenimą, o stresų metų jos gali būti pražūtingos arba padėti išsigelbėti.
Ką mes vadiname emocija? Kaip atsikrti sąvokas: emocija, jausmas, nuotaika, afektas? Įvarūs autoriai šias sąvokas vartoja skirtingai. Kartais afektu vadina emocijų išraišką, kurią mato kiti žmonės ir kuri kinta priklausomai nuo išgyvenamos emocijos. Nuotaiką kai kurie autoriai vertina kaip sudėtinę emocijų dalį, kurią jaučia pats žmogus ir kurią mato aplinkiniai; tai depresija, pyktis, euforija, disforija, ekstazė, anhedonija, gedėjimas. Nuotaiką tai ilgalaikę, sąlyginai pastovią psichinę būseną. Jausmai ir emocijos lietuvių kalboje yra sinonimai. Tačiau jausmų sąvoką dažniau naudojama apibūdinti taip vadinamus aukštesniuosius jausmus.
Mūsų norai ir jausmai yra neatsiejami. Galima teigti, jog emocijos yra tam tikru momentu kylantys išgyvenimai, kurie parodo, kiap žmogus vertina situaciją, susijusią su jo poreikių patenkinimu tuo metų. Jie turi tarpusavyje susujusius psichinius, somatinius ir elgesio komponentus. Todėl labai svarbu mokėti atpažinti savo emocijas ir suprasti, kokią infirmaciją jos mums perduoda apie mūsų poreikių patenkinimą, aplinkos priėmimą, santykius su kitais žmonėmis.
Emocijų kilmė aiškinama labai įvairiai. Daugelis emocijų kilmės teorijų autorių apsiriboja smegenų požievio funkcijų, vegetacinių procesų tyrimu (fiziologinė samprata), kiti žvelgia giliau į žmogaus pasąmonės turinį, dar kiti sieja emocijas su motyvacijos sfera.
Pirmasis, bandydamas atskleisti biologinę emocijų prigimtį, Č. Darvinas teigia kad emocijų kilmė yra gyvuliška ir, kad, psichikai vystantis, emocijos turėtų išnykti. Emocijos - tai instinktyvių veksmų rudimentas (palikimas), o emocijų išraiškos - tai buvusių naudingų judesių liekanos. Visos emocijos atsirado evoliucijos procese, o jų išraiška - tai reakciją, kažkada turėjusi prisitaikomąja reišmę.
Artimas Darvinui yra amerikiečių filosofo ir psichologo V. Džeimso psichofiziologinis požiūris. Jis teigia, kad emocijų kilmė nulemta pakitimų motorinėje sferoje. Emocijos kyla dėl judesio. Fiziologiniai procesai - emocijų šaltinis, o...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2239 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas .3
  • Emocijų psichologija.4
  • Išvados..11
  • Literatūra.12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2239 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos referatas
  • 10 psl., (2239 ž.)
  • Word failas 57 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Ypatingo vaiko raidos psichologija. Ikimokyklinio amžiaus vaiko psichologinė charakteristika

Ypatingo vaiko raidos psichologija. Ikimokyklinio amžiaus vaiko psichologinė charakteristika Psichologija Peržiūrėti darbą

A. Adlerio individualioji psichologija

A. Adlerio individualioji psichologija Psichologija Peržiūrėti darbą

Savižudybės Lietuvoje ir jų psichologija

Savižudybės Lietuvoje ir jų psichologija Psichologija Peržiūrėti darbą

Biheviorizmas, Geštaltpsichologija, Neopsichologija, Kognityvinė psichologija ir Humanistinė psichologija

Biheviorizmas, Geštaltpsichologija, Neopsichologija, Kognityvinė psichologija ir Humanistinė psichologija Psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt