N. Rukštelienė
2006-03-15
UTENA 2006
Įvadas
Ekоlogija (graikiškai oikos - namas, būstinė, tėvynė + logos - kalba, sąvoka, mokslas, mintis, apibrėžimas, santykis) - mokslas, tiriantis organizmų santykius su gyvenamąja aplinka (įskaitant tokius fizinius faktorius kaip klimatas, geografinės sąlygos), gyvosios ir negyvosios gamtos sąveiką.
1935 metais Arthur Tansley, britų ekologas, sukūrė terminą ekosistema, t.y. interaktyvi sistema tarp biocenozės (gyvų organizmų grupės) ir jų biotopo (aplinkos, kurioje jie gyvena). Ekologija tapo ekosistemų mokslu.
Ekologijos taikymo sritys - gamtos (aplinkos) apsauga, žemės ūkis ir kai kurios pramonės šakos.
Augant miestams, plečiantis pramonei bei spartėjant gyvenimo ritmui vis daugiau žmonių laisvalaikį stengiasi praleisti gamtoje bei atsipalaiduoti. Puikus būdas tai padaryti – ekologinis takas, kurio mertu ne tik galima atsipalaiduoti, pasivaikščioti, pasidžiaugti ramybe bei tyru oru, bet ir sužinoti daugiau informacijos apie mums pažįstamus augalus.
Šiam darbui pasirinkau Utenos rajone, Užpalių apylinkėje esantį, lapuočių bei spygliuočių Dvarašilio mišką. Ekologinis takas susidės iš penkių stotelių. Pirmoje stotelėje apžiūrėsime paprastąją eglę, šilinį viržį, paprastąją avietę bei kerpę – sėleninę briedragūnę. Antroje – paprastąją pušį, mėlynę, vaivorą bei paprastąją spanguolę. Trečioje – paprastąjį kadagį, bruknę, kerpę – elninę šiurę ir vaistinį pataisą. Ketvirtoje stotelėje susutosime prie mažalapės liepos, paprastojo šermukšnio ir sieninės geltonkerpės ir penktoje – prie paprastojo klevo, miškinio erškėčio ir kerpės – taurinio platkežio. Ekologinis takas skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, kurie myli gamtą.
Darbo tikslas – išsamiau susipažinti su augalais.
Darbo uždaviniai:
• Sužinoti daugiau informacijos apie aprašomus augalus.
• Sudaryti ekologinį taką.
• Gebėti tinkamai parinkti augalus bei medžius stotelėse.
• Naudotis įvairiais informaciojos šaltiniais.
1. Pirmoji stotelė
1.1 Paprastoji eglė
Paplitusi Europoje. Eglės arealas neištisinis, jis gali būti suskirstytas į tris regionus: šiaurinį Baltijos, Karpatų ir Alpių. Lietuvos eglynai patenka į šiaurinio Baltijos arealo pietinę dalį.
Eglė sudaro grynuosius medynus, taip pat kartu auga su sibirine egle, europiniu ir lenkiniu maumedžiais, europiniu kėniu, paprastąja ir juodąja pušimis, paprastuoju buku, paprastuoju, bekočiu ir plaukuotoju ąžuolais, mažalape ir didžialape liepomis, paprastuoju ir platanalapiu klevais...
Šį darbą sudaro 4506 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!