Visada yra tikimybė susirgti įvairiomis ligomis – lengvomis ir sunkiomis, trumpalaikėmis ir ilgalaikėmis.Į sveiko žmogaus gyvenimą lėtai arba staigiai įsiveržusi liga sugriauna visus planus, sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą, sukelia didelę baimę: ar pasveiksiu , ar dirbsiu, ar gyvensiu ? Natūralu, kad susirgęs žmogus bijo įvairių dalykų – ligos diagnozės, su ja susijusių kančių ir pasekmių. Šiuo atveju labai svarbu tinkamai paruošti ligonį viskam, kas jo laukia, nuteikti jį ir toliau gyventi visavertį gyvenimą. Ši užduotis tenka ne tik gydytojui, bet ir jo artimiesiems ,taip pat į šią veiklą įtraukia ir socialinį darbuotoją.
Mūsų referato tikslas – suteikti žinių, kaip padėti diagnozę išgirdusiam žmogui ir jo artimiesiems susitaikyti su šia žinia, kaip įveikti iškilusius sunkumus.
3. Atskleisti socialinio darbuotojo svarbą nustačius diagnozę.
Onkologinės ligos vienos iš labiausiai paplitusių pasaulyje. Kasmet nuo vėžio miršta daugiau negu 5 mln. žmonių. Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 14 tūkst. onkologinių ligonių, iš kurių vidutiniškai miršta apie 8 tūkst. Dėl žalingų įpročių, atmosferos užterštumo plinta plaučių, gerklų, moterims dažnas – krūties vėžys. Per ilgus metus, kol medicina bejėgiškai bandė kovoti su vėžiu, visuomenėje susiformavo grėsmingas šios ligos įvaizdis. Nors onkologų nuomone, 45 proc. šių ligonių yra pagydomi, visgi šios ligos diagnozė sukelia didžiulį siaubą, ima kankinti mintis, kad mirtis visai čia pat.
Nė vienam gydytojui nėra lengva pasakyti lemtingą diagnozę – vėžys. Kiekvieną dieną savo kasdieniniame darbe onkologai susiduria su dilema – sakyti ar nesakyti, kaip elgtis su pacientu, diagnozavus išplitusį vėžį, kaip elgtis tada, kai pacientui beveik nieko negalima padėti ir jam atrodo, kad "niekas nieko nedaro", nes būklė nuolat blogėja. Onkologai dažniau nei kitų specialybių gydytojai susiduria su žmogaus ligos, gyvenimo tikslo, gyvenimo pabaigos problemomis, jiems tenka kalbėti su ligoniu ir jo artimaisiais apie artėjančią gyvenimo pabaigą, tam subtiliai ruošti beviltišką ligonį.
Ar visuomet ligonis turi viską žinoti apie savo ligą?
Bendraudamas su ligoniu gydytojas turi nujausti, ką ligoniui galima...
Šį darbą sudaro 2180 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!